Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wiedeń: Dzieci wrócą do przedszkoli już w maju!

Władze stolicy Austrii zadecydowały o stopniowym otwieraniu w mieście przedszkoli.

Podczas gdy gospodarka jest stopniowo odmrażana, wielu rodziców uważało, że władze zapomniały o placówkach opieki nad dziećmi. Władze Wiednia postanowiły jednak zareagować i stworzyły plan otwarcia stołecznych przedszkoli. Stopniowy powrót do pracy osób zatrudnionych w różnych firmach powoduje bowiem, że liczba dzieci, nad którymi placówki sprawiają opiekę w sytuacji, gdy rodzic nie jest w stanie tego robić, szybko wzrasta. A kolejne kroki w stronę odmrożenia gospodarki z pewnością doprowadzą do jeszcze większego wzrostu.

Z tego powodu władze Wiednia już teraz zadecydowały, że do 30 kwietnia, czyli dnia, do którego obowiązują zalecenia pozostania w domu, wszyscy aktywni zawodowo rodzice mogą przyprowadzić pociechy do przedszkoli. Godziny otwarcia poszczególnych placówek zostaną ustalone według zapotrzebowania.

Od 4 maja do przedszkoli wrócą maluchy, które od nowego roku szkolnego pójdą do szkoły, dzieci na przedostatnim roku nauki z potrzebą wspierania mowy oraz pociechy, które żyją w gospodarstwie domowych bez innych dzieci.

Władze Wiednia podkreślają, że rodzice nie muszą wysyłać dzieci z powrotem do przedszkoli, jeśli tego nie chcą. Żadna z pociech nie straci miejsca w placówce.

We wszystkich przedszkolach będą przestrzegane obowiązujące zalecenia higieny: regularne czyszczenie i dezynfekcja powierzchni płaskich, regularne wietrzenie sal oraz utrzymanie odstępów bezpieczeństwa (jeśli jest to możliwe). Osoby w przedszkolu nie muszą, lecz mogą, jeśli chcą, nosić maseczki.

Źródło: kurier

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.