Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wiedeń: Kiedy „Adwentowy Czar” zmieni się w „Świąteczne Marzenie”

Sławny jarmark bożonarodzeniowy u stóp ratusza zaprezentuje się gościom w nowej odsłonie. Zmiany nie dotyczą tylko nazwy.

W tym roku jarmark świąteczny przed ratuszem ruszy 11 listopada. Nowa koncepcja zmieniła w pierwszej kolejności nazwę – z „Adventzauber”, czyli „Adwentowego Czaru”, zrobi się „Weihnachtstraum” – „Świąteczne Marzenie”. Na odwiedzających czekają poza tym udoskonalone lodowiska oraz inne atrakcje. O zmiany poprosiła agencja odpowiedzialna za otoczkę całego wydarzenia.

Wielbiciele łyżwiarstwa mogą cieszyć się na 4 500 metrów kwadratowych lodowiska, które powstanie w ratuszowym parku i będzie czynne od 10:00 do 21:00. Dodatkowo organizatorzy przygotują 550 metrów kwadratowych lodowej tafli dla amatorów. Jak co roku, funkcjonować będzie wypożyczania sprzętu.

Zupełną nowością jest bajkowy świat przygotowany specjalnie dla najmłodszych gości. Dzieci będą mogły przejść się po „Błękitnym Lasku”, podziwiać gigantyczną świecącą bombkę i zwiedzić lodowy pałac. O emocje zadba również staromodna karuzela oraz przejażdżka kolejką stylizowaną na uprząż Mikołaja. Nie zabraknie też tradycyjnej szopki oraz wieńca adwentowego.

Dodatkowo w Volkshalle najmłodsi będą mogli udekorować pierniki oraz napisać listę życzeń do Dzieciątka.

Na jarmarku nie zabraknie również kramów z produktami ręcznej roboty, pysznym jedzeniem i piciem. Na odwiedzających czeka 151 stoisk ustawionych wokół pięknie oświetlonej choinki, która również w tym roku jest wyjątkowa. Świerk liczy sobie 130 lat i 27 metrów wysokości. Drzewo zostanie przywiezione w nadchodzącą środę. Świąteczne dekoracje i światełka rozbłysną na nim dopiero 12 listopada o godzinie 17:30 podczas uroczystej ceremonii, którą poprowadzi burmistrz Michael Häupl.

Tegoroczny jarmark będzie otwarty do 26 grudnia z kilkoma wyjątkami – lodowiska i Volkshalle zostaną zamknięte już w Wigilię.

Źródło: Kurier

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.