Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?

W okresie Świąt Bożego Narodzenia warto nadać swoim wnętrzom wyjątkowego klimatu, który podkreśli ten rodzinny czas i sprawi, że zimowe wieczory staną się jeszcze przyjemniejsze. Obok tradycyjnej choinki, idealnie sprawdzą się stroiki, które można położyć na stole, zawiesić na drzwiach lub też przymocować na kominku. Choć zazwyczaj kupujemy tego typu dekoracje w sklepie, warto jednak poświęcić trochę czasu, aby samemu wykonać stroik. Gotowe elementy można kupić w znacznie niższych cenach, a otrzymany efekt dopasować do własnych oczekiwań. Co więcej, w ten sposób można też zrobić prezent dla bliskiej osoby, która z pewnością doceni wkład włożony w przygotowanie takiego podarunku i dbałość o każdy szczegół.

Gałązki, bombki czy inne ozdoby choinkowe – co jest potrzebne do zrobienia stroika?

Stroik na Boże Narodzenie może być zrobiony z wielu różnorodnych elementów, w zależności od tego, jaki rezultat chcemy uzyskać. Bazę dekoracji można wykonać z gałązek iglaków – aby zbyt szybko się nie obsypały, warto postawić na przykład na świerk kłujący, świerk serbski lub jodłę. Nie trzeba w tym celu dodatkowo kupować osobnych gałązek, jeśli w domu mamy już choinkę. Niezbędne będą też elementy dekoracyjne, które można kupić w zestawie bądź też każdy z osobna. Mogą to być między innymi wstążki, szyszki, orzechy, suszone owoce, szklane bombki choinkowe, gałązki głogu, filcowe serduszka i inne kształty, włókna sizalowe, klej z brokatem lub też pozostałe ozdoby choinkowe. 

Wykorzystaj szklane bombki choinkowe w swoim stroiku

We własnoręcznych ozdobach na święta Bożego Narodzenia łatwo można dobrać dominującą barwę stroika do wnętrza, w którym ma się znaleźć. Podstawą są zwykle gałązki w zielonym kolorze, jednak łatwo można przełamać je, na przykład dodając do kompozycji czerwone lub złote bombki bożonarodzeniowe. Pięknie będą połyskiwać w blasku świec bądź też w świetle świątecznych światełek – dobrze sprawdzą się w tym przypadku zarówno bombki szklane, jak i plastikowe, najlepiej pokryte brokatem. Wystarczy nawlec je na elastyczny drut i połączyć z podstawą dekoracji. 

Wykonanie stroika bożonarodzeniowego krok po kroku

Najpopularniejszym rodzajem świątecznych stroików jest bez wątpienia ten, który można położyć na stół. Najłatwiej jest też go przygotować samemu we własnym domu, gdyż nie trzeba mieć do tego wyjątkowych zdolności. Cały proces można rozpocząć od podjęcia decyzji, czy chcemy wykonać dekorację z iglastych gałązek, do których wykorzystamy posiadaną już choinkę, czy też podstawą ma być ozdobna taca. Nawet jeśli nie mamy świątecznego talerza czy patery, łatwo można nabyć je za niską cenę. 

Wybierając pierwszą opcję, należy przede wszystkim przyciąć gałązki na odpowiednią długość. Można wbić je w gąbkę florystyczną bądź też połączyć ze sobą elastycznym drucikiem, w dowolnie wybrany kształt. Mając taką bazę, można przystąpić do dekorowania – w zależności od użytych elementów, posłuży do tego klej bądź drut. Można wykorzystać do tego między innymi bombki choinkowe, świece, szyszki czy świąteczne figurki. Całość można przystroić brokatem lub sztucznym śniegiem, a także małymi światełkami zasilanymi bateriami.

Chcąc wykonać stroik na tacy, można użyć tych samych elementów ozdobnych lub też kupić gotowy zestaw dekoracji. Tu również świetnie sprawdzą się bombki szklane, suszone plastry cytryn czy laski cynamonu, a także świąteczne łańcuchy. Wystarczy tylko ułożyć je na paterze, według własnego pomysłu. Można też przymocować je przy pomocy kleju na gorąco. Wyobraźnia i kilka ozdobnych elementów to wystarczające zasoby, aby stworzyć własne, piękne dekoracje na świąteczny stół i nie tylko.

/Materiał partnera/

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.

Zobacz jeszcze to!