Wielkoformatowa instalacja z okazji stulecia ambasady Szwajcarii w Polsce

Ambasada Szwajcarii

„Przyjaźń na okrągło” - to hasło przyświecające obchodom stulecia Ambasady Szwajcarii w Polsce. Z tej okazji mieszkańcy Warszawy będą mogli zobaczyć wielkoformatową instalację, dynamicznie pokazującą flagi obu krajów. Zostanie ona odsłonięta 9 września. Instalację będzie można oglądać do połowy listopada.

Partnerstwo dla rozwoju

W czasie stu lat współpracy Szwajcaria zyskała renomę kraju innowacji, wysokich technologii i zrównoważonego rozwoju. Przyczyniła się do tego również działalność Ambasady, która niezmiennie, poprzez szereg inicjatyw, stwarza przestrzeń do dyskusji i wymiany doświadczeń na wielu płaszczyznach. Udział w tych przedsięwzięciach biorą zarówno naukowcy, przedsiębiorcy i eksperci z różnych branż, jak i przedstawiciele mediów, kultury, organizacji pozarządowych i władz. Dążenie do ugruntowania dobrej współpracy gospodarczej oraz chęć współtworzenia środowiska sprzyjającego rozwojowi innowacji i inwestycji wyraża się silną obecnością około 200 szwajcarskich firm na polskim rynku.

„Przyjaźń na okrągło» to hasło znakomicie oddające dialog i współpracę między Polską a Szwajcarią. Oba kraje łączą te same wartości – innowacje, technologia oraz działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej, a instalacja stworzona na obchody stulecia Ambasady przez Philippa Krebsa i Paula Reichardta jest ich odzwierciedleniem i reprezentuje szereg łączących nas cech. Symbolizuje radość, harmonię, ruch, spotkanie, przyjaźń i niespodziankę. Przypomina nam również, że „nosimy” te same kolory” – Jürg Burri, Ambasador Szwajcarii w Polsce.

„Instalacja świetnie oddaje sytuację szwajcarskich firm w Polsce, które mocno wrosły w polski krajobraz. Można śmiało powiedzieć, że firmy szwajcarskie zainwestowały w Polsce po to, by tu zostać. Świadczą o tym nie tylko transfer know-how i reinwestowane zyski, ale też dbałość o lokalne społeczności, w których firmy się znajdują, oraz o 65’000 pracowników, których tak bardzo cenią. Również polska kadra zarządzająca cieszy się dużym zaufaniem wśród szwajcarskich inwestorów – firmy są z reguły zarządzane przez Polaków” – Ulrich Schwendimann, Dyrektor Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

Instalacja składa się z 96 wielkich balonów i ma wymiary 10 x 15 metrów. Dopełnieniem do symbolicznej liczby 100 są 4 jeszcze większe balony, które towarzyszyć będą instalacji. Połączenie dwóch flag, w które układają się balony, w jednym i tym samym dziele, ma na celu podkreślenie długotrwałej współpracy i przyjaźni. Za pośrednictwem interfejsu Wi-Fi obserwator ma możliwość wpływu na zmianę częstotliwości przechodzenia jednej flagi w drugą.

Autorami instalacji są polsko-szwajcarski artysta – Philipp Krebs, oraz jego wieloletni współpracownik Paul Reichardt, współtworzący FlyingWalls (www.flyingwalls.com).

Od świtu 9 września warszawiacy będą mogli oglądać najnowszą instalację, która pojawi się przed siedzibą Ambasady Szwajcarii. Wieczorem tego samego dnia odbędzie się uroczyste przyjęcie, podczas którego, w obecności Przewodniczących Parlamentarnych Grup Przyjaźni obu krajów, Ambasador Jürg Burri odsłoni instalację.

Patronami obchodów stulecia Ambasady Szwajcarii w Polsce jest osiem szwajcarskich firm zrzeszonych w Polsko-Szwajcarskiej Izbie Gospodarczej.

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!