Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Na szczęście nikt nie ucierpiał

Wpadka na otwarcie nowej kolejki górskiej

Europa-Park, awaria kolejki górskiej, Rust, aktualności, aktualności Niemcy
Zdjęcie: freepik
Kolejka "Voltron Nevera" była budowana dobre dwa lata. Jednak dzień przed oficjalnym otwarciem w Europa-Parku w Rust doszło do awarii.

Dzień przed otwarciem nowej kolejki górskiej „Voltron Nevera” w Europa Parku w Rust przerwano jazdę próbną bezzałogowym pociągiem. Pociąg nie przejechał zakrętu, powiedział rzecznik parku. Felerny wagonik zjechał do tyłu i został wyciągnięty przez dźwig.

Kilka minut po awarii, wybrani goście, którzy posiadają karnet roczny, mieli po raz pierwszy pojechać kolejką. Przed oficjalnym startem akcja została odwołana z powodów technicznych, powiedział rzecznik. 

Ostatecznie udało się przezwyciężyć problemy techniczne, a nowa kolejna górska w Europa Park już od dwóch tygodni dostarcza adrenaliny gościom żądnym emocji.

Tor o długości 1,4 kilometra z wieloma przerzutami

Kolejka górska „Voltron Nevera” była budowana dwa lata. Nowa atrakcja w Europa Parku jest już 14. kolejką górską. Została ona zbudowana w nowym obszarze tematycznym poświęconym Chorwacji.

Rollercoaster ma 1385 m długości i jest wyposażony w siedem inwersji. Jadący kolejną są przez nieco ponad 2 sekundy w stanie nieważkości. Sam start ma miejsce pod kątem 105 stopni, co czyni go najbardziej stromym na świecie. Voltron Nevera rozwija podczas przejazdu prędkość do 90 km/h. Jak podaje Europa Park dziennie z atrakcji może skorzystać 20.000 osób.

Źródło: Merkus / ZDF / Europa Park

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.