Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria luzuje pierwsze obostrzenia

Foto: Dragan Tatic / BKA

Austriacki rząd zdecydował o stopniowym powrocie do normalności.

Przedszkolaki i uczniowie wrócą od poniedziałku do zajęć stacjonarnych. Dzieci od 10 roku życia będą musiały nosić maseczkę w trakcie lekcji. Tego samego dnia otwarty zostanie handel oraz branża usługowa. Będzie obowiązywać jednak reżim sanitarny – obowiązek zakrycia ust i nosa czy limity klientów w sklepach (1 osoba na 10 m2). Na tych samych zasadach otwarte zostaną także muzea oraz biblioteki.

Od poniedziałku będą mogły odbywać się spotkania mieszkańców dwóch gospodarstw domowych (maksymalnie 6 dorosłych i 6 dzieci). W święta limit zostanie zwiększony do 10 uczestników spotkań niezależnie od ilości zamieszkiwanych gospodarstw domowych.

Godzina policyjna będzie obowiązywała do 6 stycznia między godziną 20.00 a 6.00. Od 24 grudnia mieszkańcy kraju będą mogli odwiedzać ośrodki narciarskie.

Do 6 stycznia zamknięte pozostaną placówki kultury i kina, a starsze klasy i szkoły wyższe pozostaną na nauczaniu zdalnym. Wyjątkiem są klasy maturalne, które wrócą do szkół. Gastronomia i hotele nie otworzą się przed 6 stycznia, tyczy się to także punktów gastronomicznych na stokach narciarskich. Wciąż możliwe jest wydawanie posiłków na wynos oraz z dostawą, sprzedaż napojów alkoholowych będzie jednak zakazana. Tej zimy w Austrii nie odbędą się jarmarki świąteczne. W dalszym ciągu uprawianie sportów kontaktowych lub w pomieszczeniach zamkniętych pozostaje niedozwolone.

UWAGA! Osoby wracające do Austrii z obszarów ryzyka muszą odbyć przynajmniej siedmiodniową kwarantannę. Izolację można będzie jednak zakończyć wcześniej poprzez zrobienie i negatywny wynik testu PCR. Test będzie można najwcześniej wykonać w 5 dniu izolacji. Wyłączeni z obowiązku kwarantanny mają być pracownicy transgraniczni (tzw. Pendler).

Rekompensata dochodu dla przedsiębiorstw zostanie wydłużona, wyniesie jednak maksymalnie 50% strat. Pomoc będzie udzielana także od 31.12 poprzez Fixkostenzuschuss II.

Źródło: krone
Foto: Dragan Tatic / BKA

Udostępnij:
Zmodyfikowano: 26 marca, 2024
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.