Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Będzie lockdown, ale nie będzie dodatkowych dni wolnych od pracy w Niemczech

Wielkanocny lockdown w Niemczech

Kanclerz Angela Merkel zmieniła zdanie i zniosła obostrzenia, które miały obowiązywać w Wielkanoc.

Po ogromnej fali krytyki Angela Merkel zdecydowała się nie ogłaszać okresu od 1 do 5 kwietnia tzw. Ruhetage, czyli dniami odpoczynku. W tym okresie życie gospodarcze, społeczne i prywatne miało zostać ograniczone do minimum. Zamiast tego w tym czasie będzie obowiązywał apel zachęcający do pozostania w święta w domu.

„Błąd musi zostać nazwany błędem i zostać przede wszystkim skorygowany. Z tego powodu proszę mieszkańców kraju o wybaczenie”, stwierdziła kanclerz Merkel, która przyznała, ze pomysł był błędem, a ona i nikt inny nie ponosi za niego odpowiedzialności. Kanclerz podziękowała także obywatelom i obywatelkom, którzy swoim zachowaniem starają się zatrzymać pandemię.

Markus Söder, kanclerz Bawarii stwierdził, że czuje szacunek do Merkel, która przyznała się do błędu. Z kolei Volker Bouffier, kanclerz Hesji jest zły. Jego zdaniem takie działania rządu dowodzą, że całkowicie się mylą w wielu kwestiach.

„Uważam, że ona nie musi brać odpowiedzialności na siebie. Tę decyzję podjęło 16 kanclerzy krajów związkowych i rząd federalny wspólnie”, stwierdził Michael Kretschmer, kanclerz Saksonii.

Co miało obowiązywać?

Osterruhe miało obowiązywać od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. Wtedy życie publiczne, prywatne i gospodarcze miało zostać zredukowane do minimum. Supermarkety miały być otwarte jedynie w sobotę. Jednak z powodu zbyt dużej krytyki i problemów prawnych rząd zmienił zdanie.

Mimo to władze mocno zalecają pozostanie w domu, i niespotykanie się w święta z mieszkańcami innych gospodarstw domowych.

Źródło: focus

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.

Zobacz jeszcze to!