Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Berno ostrzega przed zorganizowanymi grupami żebraczy i handlem ludźmi

zorganizowane żebractwo

W Bernie w okresie przedświątecznym aktywnych jest znów więcej żebraczy z Europy wschodniej. Te osoby to najczęściej ofiary zorganizowanych grup żebraczy, ostrzegają władze miejskie Berna i apelują do mieszkańców aby nie dawać im pieniędzy.

Ofiarując pieniądze żebrakom z zorganizowanych grup żebraczy pieniądze trafiają do hierarchicznie zorganizowanych grup, tłumaczyła Dyrekcja Miejska Berna ds. Bezpieczeństwa, Środowiska i Energetyki (Stadtberner Direktion für Sicherheit, Umwelt und Energie). “Walka z handlem ludźmi jest naszym zdeklarowanym celem politycznym. Zorganizowane gangsterskie żebractwo jest jego formą i dlatego temu przeciwdziałamy”, informował Dyrektor ds. Bezpieczeństwa Miasta Berno Reto Nause.

Kontrole mają pomóc

Żebranie zasadniczo nie jest zabronione w Bernie. Policja ds. cudzoziemców (Fremdenpolizei) przeprowadza jednak dziennie kontrole i może dzięki środkom zaradczym prawa imigracyjnego przeciwdziałać zorganizowanemu żebractwu.

Jedynie w ostatnim tygodniu 16 cudzoziemców, którzy natarczywie prosili o jałmużnę, zostało poddanym kontrolom. Policja ds. cudzoziemców zaobserwowała bowiem, że żebracze umówili i upozycjonowali się w różnych miejscach w mieście. Ponadto żebracze próbowali na różne sposoby wzbudzić litość przechodniów, przykładowo poprzez wózek dziecięcy wypełniony kocami.

Jednak kontrole i prawo imigracyjne nie rozwiązują podstawowego problemu. “Dopóki żebractwo będzie opłacalne, ludzie będą do tego celu nadal wyzyskiwani”, tłumaczył Kierownik Usług dla Rezydentów (Einwohnerdienste), Migracji i Policji ds. cudzoziemców Alexander Ott.

Źródło: Watson

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.