Koniec pandemii coraz bliżej: Austria luzuje obostrzenia!

Obostrzenia w Austrii

To już pewne. Najsurowsze zasady pandemiczne zostaną poluzowane.

Austria wraca do normalności w dwóch krokach

Pierwszy z nich nastąpi już w sobotę. Przede wszystkim kraj luzuje surową zasadę 2G (zaszczepiony lub ozdrowieniec) u usługodawców wykonujących usługi na ciele, w placówkach sportowych, w kolejkach linowych, podczas podróży autokarem oraz eventów. Od soboty w tych miejscach będzie obowiązywała zasada 3G, czyli zaszczepiony, ozdrowieniec lub osoba przetestowana.

Zasada 2Gplus (zaszczepiony lub ozdrowieniec plus test) pozostanie utrzymana w szpitalach i domach opieki. Pracownicy muszą wykonywać test PCR, z kolei odwiedzającym wystarczy test antygenowy.

Godzina policyjna dla gastronomii pozostaje utrzymana. Oznacza to, że placówki gastronomiczne muszą być zamykane o północy.

Ważne: W miejscu pracy dalej obowiązuje zasada 3G.

Kolejny krok, kolejne luzowanie

Od 5 marca zasady 2G oraz 3G zostaną zniesione w całym kraju. Wyjątkiem pozostaną domy opieki i szpitale, gdzie dalej wymagane będzie zaświadczenie zaszczepienia, bycia ozdrowieńcem lub posiadania negatywnego testu na koronawirusa.

Od tego dnia zostanie zniesiona godzina policyjna dla gastronomii.

Koniec z maseczkami. Te będą potrzebne tylko w transporcie publicznym, sklepach z artykułami spożywczymi, aptekach, bankach, na poczcie, w szpitalach i domach opieki.

By wjechać do kraju wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia o zaszczepieniu, byciu ozdrowieńcem lub posiadanie negatywnego testu na koronawirusa.

Obowiązek szczepienia

Póki co obowiązek szczepienia na koronawirusa zostaje utrzymany. Do 15 marca specjalna komisja ma wydać odpowiednie zalecenie.

Źródło: heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!