Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Koniec pandemii coraz bliżej: Austria luzuje obostrzenia!

Obostrzenia w Austrii

To już pewne. Najsurowsze zasady pandemiczne zostaną poluzowane.

Austria wraca do normalności w dwóch krokach

Pierwszy z nich nastąpi już w sobotę. Przede wszystkim kraj luzuje surową zasadę 2G (zaszczepiony lub ozdrowieniec) u usługodawców wykonujących usługi na ciele, w placówkach sportowych, w kolejkach linowych, podczas podróży autokarem oraz eventów. Od soboty w tych miejscach będzie obowiązywała zasada 3G, czyli zaszczepiony, ozdrowieniec lub osoba przetestowana.

Zasada 2Gplus (zaszczepiony lub ozdrowieniec plus test) pozostanie utrzymana w szpitalach i domach opieki. Pracownicy muszą wykonywać test PCR, z kolei odwiedzającym wystarczy test antygenowy.

Godzina policyjna dla gastronomii pozostaje utrzymana. Oznacza to, że placówki gastronomiczne muszą być zamykane o północy.

Ważne: W miejscu pracy dalej obowiązuje zasada 3G.

Kolejny krok, kolejne luzowanie

Od 5 marca zasady 2G oraz 3G zostaną zniesione w całym kraju. Wyjątkiem pozostaną domy opieki i szpitale, gdzie dalej wymagane będzie zaświadczenie zaszczepienia, bycia ozdrowieńcem lub posiadania negatywnego testu na koronawirusa.

Od tego dnia zostanie zniesiona godzina policyjna dla gastronomii.

Koniec z maseczkami. Te będą potrzebne tylko w transporcie publicznym, sklepach z artykułami spożywczymi, aptekach, bankach, na poczcie, w szpitalach i domach opieki.

By wjechać do kraju wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia o zaszczepieniu, byciu ozdrowieńcem lub posiadanie negatywnego testu na koronawirusa.

Obowiązek szczepienia

Póki co obowiązek szczepienia na koronawirusa zostaje utrzymany. Do 15 marca specjalna komisja ma wydać odpowiednie zalecenie.

Źródło: heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.