Listonosze będą opiekować się seniorami

Deutsche Post ciągle poszukuje nowych źródeł zarobku. W tym celu listonosze mają wspierać potrzebujących w codziennych problemach.

Deutsche Post chce, by w ramach projektu listonosze zajęli się opieką nad starszymi osobami na terenie Bremy. W kolejnych miesiącach będą oni odwiedzać seniorów, pytać o samopoczucie, przynosić gotówkę oraz informować o usługach instytucji charytatywnych. Nowy zakres usług jest związany z połączeniem sił przez Deutsche Post oraz organizacji Joannici Dzieło Pomocy w ramach projektu pilotażowego skierowanego do starszych osób. Za jeszcze nieokreśloną kwotę listonosze będą co kilka dni odwiedzać seniorów i wysyłać uspokajającą wiadomość do rodzin lub w razie wypadku do organizacji Joannitów.

Co ciekawe, pomysł nie należy do nowych. Już w 2014 roku powstał podobny projekt na ternie Zagłębia Ruhry, lecz z powodu małego zainteresowania, szybko został zakończony. Problemem okazała się komunikacja między listonoszami, a centralą pogotowia Joannitów. Tym razem ma być inaczej. Podczas odwiedzin listonosze będą także oferować usługi prawie 4 tys. pomocników instytucji charytatywnych w Bremie. Ci wysprzątają mieszkanie, umyją okna, ugotują ciepły posiłek lub po prostu umilą czas seniorom za 7-8 euro na godzinę. Listonosze będą odwiedzać także młode osoby, w celu zachęcenia ich do udziału w projekcie.

Dokształcanie pracowników Deutsche Post rozpocznie się już niedługo, a nowe obowiązki mają być wypełniane podczas tradycyjnego obchodu swojego terenu. Niemiecka firma nie planuje w związku z projektem zatrudnienia dodatkowych pracowników. Jeśli jednak inicjatywa okaże się sukcesem, poczta nie wyklucza takiego kroku.

Wiele wskazuje również na to, że Sparkasse oraz Deutsche Post wprowadzą prawdopodobnie już w lipcu kolejną usługę. Seniorzy będą mogli zamówić sobie gotówkę do domu, usługa będzie jednak płatna. Możliwe będzie zamówienie do 500 euro przez telefon, które pracownik poczty będzie dostarczać raz w tygodniu. W tym samym miesiącu starsi ludzie będą mieli także możliwość zamówienia przez telefon formularzy urzędowych. W projekcie zawarte będą także dwie usługi dla mieszkańców domów starców, 15 zakładów opieki w Bremie otrzyma po czytniku e-booków oraz po tablecie. Te umożliwią seniorom czytanie większej ilości książek, komunikowanie się z rodziną czy zamawianie filmów i książek w bibliotece miejskiej. Do domów starców będą także przychodzić raz na trzy miesiące urzędnicy, którzy mogą w składaniu wniosku o zmianie miejsca zamieszkania czy o nowy paszport.

Projekt pilotażowy ma zakończyć się z końcem 2019 roku, a miasto zainwestuje w niego aż 245 tys. euro. Czy Deutsche Post postanowi wprowadzi te usługi w cały kraju? Przekonamy się już wkrótce!

Źródło: Spiegel.de

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!