"To polityczne szaleństwo"

Niemiecki burmistrz ostro skrytykował kontrole graniczne. „Polityczne szaleństwo”

Niemcy, kontrole graniczne, krytyka kontroli granicznych, kontrole na granicy z Niemcami, kontrole na granicy, Niemcy, aktualności, aktualności Niemcy,
Zdjęcie: facebook / Straż Graniczna
W zeszłym tygodniu Polska wprowadziła wyrywkowe kontrole na granicy z Niemcami. Krytyka tych działań rośnie, zwłaszcza po niemieckiej stronie oraz na terenach przygranicznych. Burmistrz Brandenburgii bije na alarm i ostrzega przed skutkami ekonomicznymi.

Ciężarówki stoją w korkach, dostawy są opóźnione, produkty są droższe – według Marco Beckendorfa jest to bezpośredni skutek zaostrzonych polskich kontroli granicznych.

Dlatego burmistrz z Brandenburgii bije na alarm. „Nasze zachowanie jest niezgodne z prawem”, krytykuje w odniesieniu do wzajemnej eskalacji politycznej między Warszawą a Berlinem.

Najważniejszym partnerem handlowym Brandenburgii jest Polska, a nowe kontrole poważnie szkodzą gospodarce. „To polityczne szaleństwo” – powiedział lewicowy polityk. 

Źródło: t-online

Zdjęcie: facebook / Straż Graniczna

Reklama
Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Oszustwo związane z czasem pracy (niem. Arbeitszeitbetrug) jest celowym naruszeniem obowiązków w ramach stosunku pracy ze strony pracownika. W tego

Przez wiele lat sprawa była jasna – osoby zobligowane do sporządzenia deklaracji podatkowej musiały ją złożyć najpóźniej do

Zobacz jeszcze to!
Reklama