Atrakcja roku?

Kukurydziany labirynt w Dolnej Austrii już otwarty!

labirynt, kukurydza, austria
Kukurydziany labirynt w Dolnej Austrii (niem. Kukuruz-Labyrinth) ma powierzchnię 10 hektarów i jest jednym z największych w kraju.

W Klein-Meiseldorf (powiat Horn, Dolna Austria) znajduje się jeden z największych labiryntów z kukurydzy w kraju. Miejsce jest czynne codziennie w godzinach od 9:00 do 19:30. Labirynt rozciąga się na powierzchni dziesięciu hektarów, co odpowiada 14 boiskom piłkarskim.

Takie atrakcje to nic nadzwyczajnego. Właściciel Michael Andres twierdzi, iż rolnicy coraz częściej tworzą labirynty z kukurydzy, aby uzyskać nowe źródła dochodu. Ich planowanie odbywa się obecnie przy pomocy programów komputerowych, natomiast w przeszłości ścieżki wycinano na polach od ręki. Dzięki zaawansowanej technologii aranżowanie takich miejsc stało się prostsze oraz bardziej rozrywkowe. W ten sposób umożliwiono tworzenie różnych motywów np. Mona Lisy bądź lokomotywy lub tak jak w Klein-Meiseldorf kontury Austrii.

Reklama
Udostępnij:

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

W pierwszych miesiącach tego roku na niemieckim rynku padł rekord. 1,74 milionów posad nie było zajętych.

Wiele firm zmaga się z problemami wywołanymi pandemią koronawirusa. Władze alpejskiego kraju chcąc wesprzeć przedsiębiorców, zapewniły szereg pomocy finansowych.

Zobacz jeszcze to!
Reklama