Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Wiedeń: Blokada U4 dopiero za dwa lata

Prace nad linią metra U4 rozpoczną się dopiero w 2019 roku i zejdą się w czasie z rozbudową linii U2. W poniedziałek ruszył kolejny etap prac budowlanych na stacji U4 Stadtpark w Wiedniu.

Planowaną na lipiec i sierpień 2017 blokadę linii U4 na trasie Längenfeldgasse-Karlplatz przełożono na lato 2019. W 2018 rozpocznie się rozbudowa linii metra U2 aż do placu Matzleinsdorfer Platz. W planach jest również przebudowa stacji Pilgramgasse i budowa połączeń pomiędzy liniami U2 i U4.

Połączenie prac na wymienionych trasach to nie tylko udogodnienie, ale i oszczędność rzędu 10 mln. euro – informują Wiedeńskie Linie.

Stacja linii U4 Pilgramgasse razem z przedłużeniem linii U2 od ratusza do Matzleinsdorfer Platz stworzą nowy węzeł. „W tym celu niezbędne są ingerencje w już istniejącą infrastrukturę U4”, podkreślają przedsiębiorstwa transportowe. Dzięki połączeniu inwestycji będzie można uniknąć kolejnej przebudowy w przyszłości.

Mimo opóźnienia częściowej blokady linii U4, prace modernizacyjne w 2017 i 2018 nadal będą prowadzone. Z powodu montażu nowych zwrotnic na północy w niektóre weekendy przejazdy będą ograniczone. Również nastawnie Karlplatz, Schottenring i Wasserleitungswiese/Spittelau zostaną przebudowane.

W poniedziałek rozpoczęła się kolejna faza generalnego remontu stacji linii U4 Stadtpark. Peron w kierunku Heiligenstadt będzie nieczynny przez kilka miesięcy od teraz. Prace budowlane w kierunku Hütteldorf już zakończono, od poniedziałku pasażerowie mogą spokojnie wsiadać i wysiadać.

Źródło: Kurier

Photo by Der gelehrte hermes (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.