Informacje oraz porady o pracy i życiu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Więcej zieleni

Wiedeń: Tak będzie wyglądać nowy Naschmarkt

naschmarkt, wiedeń, nowy projekt, park, zieleń miejska
Foto: wien.gv
We wtorek rada miejska Wiednia zajęła się przebudową części obszaru tzw. Naschmarkt. Budżet na pierwszą część projektu został zatwierdzony. Przeprojektowana zostanie strefa wejściowa na rynek na obrzeżach miasta oraz parking.

Naschmarkt – pierwsze prace już jesienią

Pierwsze prace rozpoczną się jesienią. Początkowo firmy pracujące przy przebudowie skupią się na zewnętrznej części parkingu i wejściu do Naschmarkt. Obszar, na którym organizowany jest targ zyska nowe oblicze w drugiej fazie, która rozpocznie się w 2026 roku. Na obecnym parkingu posadzonych zostanie około 90 drzew. W przyszłości znajdą się tam również trawa i krzewy. Koszty tegorocznej pierwszej fazy budowy ratusz szacuje na około trzy miliony euro. Na 2025 rok miasto przeznaczyło 15 mln euro, a na kolejny rok 9,7 mln euro. 

Na obszarze na wschód od Kettenbrückengasse, Naschmarkt będzie miał rodzaj foyer – i „przestrzeń rynkową”. W przyszłości w tej zadaszonym kompleksie mieszkańcu kupią produkty regionalne i sezonowe. Zgodnie z obecnymi planami, dach budynku będzie zazieleniony. Targ rolniczy znajdujący się obecnie na „Landparteienplatz” również został uwzględniony w planach.


Źródło: oe24

Foto: wien.gv (Mostlikely Architecture / DnD; Stadt Wien / Christian Fürthner)

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Wynajęcie samochodu w Szwajcarii to spory wydatek. Szczególnie w pandemii, gdy ceny poszły w górę.

Niemiecka kanclerz naciska, żeby kraje Unii Europejskiej obrały wspólny kurs w walce z pandemią, jednocześnie nie wykluczając zamykania granic.

Zobacz jeszcze to!
Reklama