Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська
„Unknown User”, „Am grünen Rand der Welt“ czy „Desaster“ – to tylko niektóre z nowych propozycji niemieckich kin. W repertuarze znajdziemy filmy z różnych stron świata o różnej tematyce – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 
 

1. Unknown User

W kinach od: 16.07.2015
Gatunek: Horror
Czas trwania: 1h 23min.
Reżyseria: Levan Gabriadze
Produkcja: USA
W rolach głównych: Shelley Hennig, Moses Jacob Storm, Renee Olstead
 
Szóstka licealistów (Jacob Wysocki, Will Peltz, Moses Jacob Storm, Renee Olstead, Shelley Hennig und Courtney Halverson) rozmawia ze sobą tylko poprzez Skype’a. Rok wcześniej jedna z ich szkolnych koleżanek, Laura Barns (Heather Sossaman), popełniła samobójstwo. Jak się okazuje, ktoś opublikował w Internecie nagranie pokazujące ją w krępującej sytuacji tuż po imprezie. Na zjadliwe komentarze nie trzeba było długo czekać. Do rozmowy szóstki przyjaciół włącza się nowy użytkownik o nazwie billie227, który chce się dowiedzieć, kto opublikował nagranie. Nieznajomy grozi morderstwem. Kiepski żart przeradza się w koszmar, kiedy billie227 wdraża swoje groźby w życie.
 

2. Am grünen Rand der Welt

W kinach od: 16.07.2015
Gatunek: romans, historyczny, dramat
Czas trwania: 1h 59min.
Reżyseria: Thomas Vinterberg
Produkcja: Wielka Brytania,USA
W rolach głównych: Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Michael Sheen
 
Rok 1870. Na południu Anglii żyje Bathsheba Everdene (Carey Mulligan), piękna kobieta, ceniąca swoją niezależność. Mimo tego, bądź może właśnie z tego powodu, cieszy się zainteresowaniem trzech wielbicieli – każdy z nich jest inny. Skromny i prostoduszny pasterz Gabriel Oak (Matthias Schoenaerts), starszy, majętny właściciel majątku ziemskiego William Boldwood (Michael Sheen) i przystojny, pewny siebie, ale bezwzględny  oficer Frank Troy (Tom Sturridge). Podczas gdy małżeństwo z biednym Gabrielem nie wchodzi w grę, a związek z Bolwoodem byłby najbardziej akceptowalny społecznie, Bathsheba jest zafascynowana nieprzewidywalnym Frankiem. 
 
Film jest ponowną ekranizacja powieści Thomasa Hardy’ego (1874) o tym samym tytule. 
 

3. Desaster

W kinach od: 16.07.2015
Gatunek: kryminał, komedia
Czas trwania: 1h 30min.
Reżyseria: Justus von Dohnányi
Produkcja: Niemcy
W rolach głównych: Stefan Kurt, Milan Peschel, Anna Loos
 
Szef gangsterów Mischa (Milan Peschel) zaprasza do siebie do Saint-Tropez szwajcarskiego adwokata dr. Jürga Würscha , by ten zdradził mu miejsce pobytu kilku świadków koronnych. Würsch ma nie tylko nadzieję na dobre wynagrodzenie, ale również na niezapomnianą noc z atrakcyjną żoną Mischy Lydią (Anna Loos). Adwokat nie ma jednak pojęcia, że Lydia nie jest z Mischą z miłości, lecz dla swoich własnych celów. Würsch także nie gra w otwarte karty; dodatkowo zatrudnia dwóch profesjonalnych zabójców Eda (Justus von Dohnányi) i Mace’a (Jan Josef Liefers). Jego pomocnicy przynoszą jednak więcej szkody niż pożytku, a kiedy Ed niechcący zrzuca z balkonu matkę Mischy (Angela Winkler), chaos dopiero się zaczyna…
 

4. Amy

W kinach od: 16.07.2015
Gatunek: dokumentalny
Czas trwania: 2h 7min
Reżyseria: Asif Kapadia
Produkcja: USA
W rolach głównych: Amy Winehouse, Mark Ronson, Tony Bennett
 
Amy Winehouse była wyjątkową artystką, która osobistymi tekstami piosenek oraz niesamowitym soulowym głosem zjednała sobie rzeszę fanów na całym świecie, sprzedając miliony płyt. Jednak kariera szybko zamieniła się w przekleństwo, a artystka sięgnęła po narkotyki. Amy Winehouse umarła w wieku 27 lat z powodu zatrucia alkoholem. Reżyser Asif Kapadia skoncentrował się na ukazaniu krótkiego życia artystki. Nieopublikowany wcześniej materiał pokazuje jej relacje z rodziną, przyjaciółmi, innymi muzykami oraz mediami. 
 

5. Señor Kaplan

W kinach od: 16.07.2015
Gatunek: komedia, dramat, thriller
Czas trwania: 1h 38min
Reżyseria: Alvaro Brechner
Produkcja: Urugwaj, Hiszpania, Niemcy
W rolach głównych: Hector Noguera, Néstor Guzzini, Rolf Becker
 
Im bardziej 70-letni Jacob Kaplan (Héctor Noguera) zbliża się do kresu swojego życia, tym bardziej żałuje, że nie zrobił czegoś znaczącego. Podczas gdy jego przyjaciele są w stanie zadowolić się poukładanym statecznym życiem, Jacob – mimo doskwierającej starości – chce zrobić coś dobrego dla świata. Pewnego dnia w żydowskiej gminie, w której żyje, roznosi się plotka – rzekomo były nazista (Rolf Becker) ukrywa się od dłuższego czasu na urugwajskim wybrzeżu. Jacob nie przepuści takiej okazji, by spełnić swoje marzenie. 
 

6. Heil

W kinach od: 16.07.2015
Gatunek: komedia
Czas trwania: 1h 43min
Reżyseria: Dietrich Brüggemann
Produkcja: Niemcy
W rolach głównych: Benno Fürmann, Liv Lisa Fries, Jerry Hoffmann
 
Pisarz Sebastian Klein (Jerry Hoffmann) na pewno nie tak wyobrażał sobie trasę promującą jego nową książkę. Po przybyciu do Prittwitz, Afroniemiec dostaje w głowę od lokalnych neonazistów, co skutkuje utratą pamięci. Teraz Sebastian  jest w stanie powtarzać tylko to, co się mu powie. Wie o tym Sven (Benno Fürmann), przywódca bandy i nie omieszka wykorzystać do swoich celów. Wkrótce Sebastian naszpikowany kłamstwami Svena występuje nawet w talkshowach. W międzyczasie trwają poszukiwania Sebastiana, kierowane przez jego ciężarną dziewczynę Nina (Liv Lisa Fries). Sven ma nadzieję, że wpływając na Sebastiana, da rady zwrócić na siebie uwagę Doreen (Anna Brügemann). Jednak dla tej młodej kobiety bardziej liczą się czyny, a nie słowa, więc Sven będzie musiał bardziej się postarać…
 

7. Bajrangi Bhaijaan

W kinach od: 16.07.2015
Gatunek: dramat, muzyczny, przygodowy
Czas trwania: 2h 39min
Reżyseria: Kabir Khan 
Produkcja: Indie
W rolach głównych: Salman Khan, Kareena Kapoor, Harshaali Malthotra
 
Pięcioletnia Munni (Harshaali Malhotra) gubi się na jednym z indyjskich dworców. Głodna i kompletnie sama przemierza ulice tętniącego życiem miasta, by znaleźć schronienie w domu pomocnego Pawana Kumara Chaturvediego (Salman Khan), który zrobi wszystko, by odnaleźć dom dziewczynki. Z czasem udaje mu się ustalić, że pochodzi ona z Pakistanu. Pomimo problemów politycznych i napięcia pomiędzy krajami, Pawan chce zwrócić Munni rodzicom. Ta podróż nie obędzie się bez przeszkód, ale umożliwi też zawiązanie niezwykłej przyjaźni. 
 

8. Tokyo Tribe

W kinach od: 16.07.2015
Gatunek: akcja, Sci-Fi, musical
Czas trwania: 1h 56min
Reżyseria: Sion Sono 
Produkcja: Japonia
W rolach głównych: Ryohei Suzuki, Young Dais, Nana Seino
 
W przyszłości stolicą Japonii rządzą 23 klany. Pewnego dnia przywódca klanu Wu-Ronz, Mera (Ryohei Suzuki) postanawia sprzymierzyć się z szalonym szefem mafii Buppą (Riki Rakeuchi), by przejąć władzę w Tokyo. Wpierw planuje wszczęcie sporu z potężnym klanem Musashino-Saru, zabijając jego przywódcę Kaia (Young Dais). Przez przypadek zabija przyjaciela Kaia, Terę, który cieszył się uznaniem we wszystkich klanach. Wszystkie klany łączą się by rozpocząć krwawą uliczną wojnę przeciwko Buppie i klanowi Wu-Ronz.
 

8. Station To Station

W kinach od: 16.07.2015
Gatunek: dokumentalny, muzyczny, eksperymentalny
Czas trwania: 1h 7min
Reżyseria: Doug Aitken
Produkcja: USA
W rolach głównych: Thurston Moore, Beck, Chan Marshall
 
W 2013 roku zaprojektowany przez amerykańskiego artystę Douga Aitkena szybkobieżny pociąg wyrusza w wyjątkową podróż z Nowego Jorku do San Francisco. Na pokładzie znajdują się muzycy, tancerze, artyści, pisarze i wiele innych kreatywnych głów. Podczas 24-dniowej podróży na trasie liczącej sobie 4 tysiące mil, z jednego krańca Stanów Zjednoczonych na drugi, pociąg zatrzymuje się w różnych miejscach, by w nich zorganizować niezapomniane happeningi, które są charakterystyczne dla otoczenia, jak i dla uczestników wyprawy. Pomiędzy tymi wydarzeniami kreatywną dynamikę zapewniają intymne momenty i dyskusje na pokładzie pociągu. Całość składa się z 62 jednominutowych filmów, za pomocą których reżyser próbuje oddać wyjątkową atmosferę przedsięwzięcia.
 
 
Źródło: filmstars.de, youtube.com (Vipmagazin, Kinocheck, Filmselect, Trailer24HD, Dogwoof)
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze