Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

München_Olympiastadion_Bon Jovi

Wydany w maju album Christiny Stürmer zawiera nawiększe hity zebrane z 11 lat obecności na scenie tej austriackiej piosenkarki. Stürmer jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawanych wokalistek pop-rocka w kraju ze stolicą we Wiedniu.

Niezwykle popularna w krajach niemieckojęzycznych, a także jedna z największych gwiazd w rodzimej Austrii, Christina Stürmer po jedenastu latach wielkiej kariery, okupionej ciężką pracą spogląda wstecz i wydaje album, który poprzez wymowny tytuł podpowiada nam czego możemy się spodziewać, a mianowicie podsumowania dotychczasowego dorobku na jednym winylu. “Gestern. Heute. Best of.” jest ukłonem w stronę publiczności, zawiera największe hity artystki, jak również dwa nowe tytuły, którym można wróżyć świetlaną przyszłość. Jednakże pierwszy “Best Of” to nie ostatni akt, a jedynie przystanek.

Na początku płyty znajdują się wspomniane dwa zupełnie nowe utwory. Bardzo obiecujący singiel “Was Wirklich Bleibt” – traktujący o tym, co w życiu ważne, przypominający zarazem, że osobiste teksty są wyznacznikiem jej stylu muzycznego – zdaje się być kolejnym kandydatem do bogatej listy przebojów. Idealna na wakacyjną podróż i refleksje pieśń “Meer Seh'n” odznacza się charakterystycznymi dla artystki chwytliwymi melodiami. Pózniej następuje 13 kawałków dobrze już znanych fanom Christiny, które cieszyły się przez lata ich największym uznaniem.

W swojej karierze napisała wiele piosenek, które odniosły sukces. Na albumie nie mogło więc zabraknąć takich przebojów jak “Milionen Lichter”, który był w ubiegłym roku jednym z najcześciej granych w radiu hitów. Podobnie sprawa ma się w przypadku ballady “Mama Ana Ahabak”, “Engel fliegen einsam” czy “Wir leben den Moment”.

“Gestern. Heute – Best Of” stanowi kompleksowe podsumowanie muzyczne od wczoraj, czyli od początku kariery po dziś dzień. Album skupia wszystkie muzyczne kamienie milowe wokalistki. Krążek to nie tylko kompilacja największych hitów, to zbiór elementów muzycznych właściwych dla rocka i popu  jak i swoisty przegląd tematyczny piosenek. Utwory na płycie wyróżniają się typowymi dla pop-rocka, wpływami poszczególnych gatunków takie jak powtarzające się fragmenty oraz chwytliwość melodii czy rockowe instrumentarium oparte na gitarach i perkusji. Teksty piosenek Christiny Stürmer charakteryzują się bardzo zróżnicowaną tematyką, podejmują kwestie typowe dla muzyki popularnej jak miłość, partnerstwo, ale brną także dalej, w tematy dotyczące problemów wspołczesnego świata, takie jak nałogi, przemoc wojna i pokój, aż po filozoficzne dywagacje dotyczące przemijania, śmierci i życia wiecznego.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze