Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Porównanie

Abonament komórkowy w Szwajcarii – tak klienci oceniają operatorów

sieci komórkowe, wingo, sunrise, swisscom, operatorzy sieci szwajcaria
Foto: Freepik
W ankiecie Moneyland dotyczącej abonamentów na telefony komórkowe, wielkie marki wypadły zdecydowanie gorzej. Operator sieci Wingo znalazł się na szczycie z 8,3 na 10 możliwych punktów. Oto pełne wyniki ankiety.

Abonament na telefon w Szwajcarii – ten operator jest najlepiej oceniany

Smartfon stał się integralną częścią codziennego życia. Ale jak bardzo klienci są zadowoleni ze swojej taryfy i  abonamentu na telefon komórkowy w Szwajcarii? Według ankiety przeprowadzonej przez porównywarkę internetową Moneyland wielkie marki w Szwajcarii znalazły się na dole rankingu.

Klienci oceniali m.in. jakość sieci i internetu, roaming, okresy wypowiedzenia i stosunek jakości usług do ceny. Na szczycie rankingu znalazło się Wingo ze średnią 8,3 na 10 możliwych punktów.

Coop Mobile (uzyskał 8,1 punktu), a także Gomo i M-Budget Mobile (uzyskali po 8,0 punktów) zajęły kolejne miejsca w czołówce stawki. 

Swisscom w czołówce

Swisscom, na przykład, jest tylko w środku stawki ze średnią ocen na poziomie 7,5 pkt. Sunrise wypadło jeszcze słabiej i znajduje się na samym dole z zaledwie 7,1 pkt. Salt i Yallo uzyskały niewiele lepsze noty, bo po 7,4 pkt każdy.

Podczas gdy klienci są dość zadowoleni z mobilnego Internetu (8,0) i jakości sieci (7,9) wszystkich operatorów, stosunek ceny do wydajności (7,5) i obsługa klienta (7,4) są nieco niższe.

Dostawcy usług generalnie radzą sobie gorzej, jeśli chodzi o roaming (7.1). Temat ten ciągle powraca, mówi Ralf Beyeler, ekspert ds. telekomunikacji w Moneyland. „Roaming był również oceniany poniżej średniej w ostatnich latach”.

Źródło: Moneyland / Blick

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.