Idylliczna ścieżka wzdłuż rzeki Sihl
Decydując się na ten szlak można zanurzyć się w tajemniczym świecie Grabsteinweg, idyllicznej ścieżce, która wije się wzdłuż Sihl pod baldachimem liści. Ścieżka prowadzi z Sihlbrugg w kierunku Sihlsprung i trzyma w zanadrzu niespodziankę.
Ścieżka jest ułożona z dziesiątek całych lub połamanych nagrobków, których inskrypcje często są jeszcze czytelne. Niektóre kamienie opatrzone są wzruszającymi napisami (np. „Dziękujemy za waszą miłość”), z innych można odczytać nazwiska zmarłych. Nagrobkowa ścieżka opowiada fascynującą historię przemijania i zaprasza na niezwykły spacer.
Na trasę Sihlbrugg-Dorf-Sihlsprung-Sihlmätteli (restauracja) – Menzingen trzeba zarezerwować od trzech do czterech i pół godziny.
Wskazówka! W zależności od obranej drogi, ścieżka tylko częściowo jest przystosowana do wózków dziecięcych.
Schwantenauer Moor, czyli pełnia natury o każdej porze roku
Krajobraz wrzosowisk Schwantenau to iście magiczny teren do wędrówek, który o każdej porze roku ukazuje swoją wyjątkową różnorodność. Podczas wędrówki z Einsiedeln do Biberbrugg można się zanurzyć się w fascynującym świecie, do którego zaprasza matka natura.
Absolutnie wyjątkowa fauna i flora. Cisza, spokój i przepiękne widoki zachęcają do wędrówek wąskimi ścieżkami po tych terenach. Wędrówka przez Schwantenauer Moor będzie niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Prawie jak wakacje w Szwecji – z mnóstwem brzóz.
Trasa prowadzi od Einsiedeln przez Galgechappeli, Schwantenau do Biberbrugg, a jej długość to ok. 10 km. Czas wędrówki to trzy i pół godziny.
Ważne! Szlak nie jest przystosowany do wózków dziecięcych!
Regenweg, czyli deszczowy szlak
Deszczowy szlak to pełna przygód wędrówka na deszczową aurę. Dlaczego? Pogoda odgrywa tu kluczową rolę. Ścieżkę można przemierzyć tylko wtedy, kiedy pada. Zaopatrzeni w sprzęt przeciwdeszczowy wędrowcy mogą towarzyszyć kropli deszczu o imieniu Leni w jej podróży z Hittnau do Pfäffikon i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o tym zjawisku pogodowym.
Ekscytujące łamigłówki i zadania czekają na rozwiązanie przy każdym przystanku. Aby jak najlepiej wykorzystać czas na szlaku, zalecane jest wcześniejsze pobranie aplikacji z pytaniami i zadaniami. Trzeba też pamiętać, aby zarezerwować sobie wystarczająco dużo czasu na rozwiązanie zadań na poszczególnych stacjach. Jeśli przyjeżdża się samochodem, można łatwo wrócić autobusem ze stacji kolejowej Pfäffikon na przystanek autobusowy w Luppmen.
Kamień nad jeziorem Burgäschi: wycieczka do historycznych skarbów
Szlak zaczyna się przy kościele w Aeschi i prowadzi wąskimi ścieżkami do rezerwatu przyrody Burgäschisee. Malownicze jezioro zaprasza do kąpieli i jest pełne fascynujących historii. Okolica słynie ze znalezisk neolitycznych, dlatego wpisano je na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Wędrówkę prowadzi przez chłodne lasy aż na płaskowyż Steinhof. Czekają tam gigantyczne głazy narzutowe, które 20 000 lat temu przemieściły się ponad 180 kilometrów z lodowca Rodanu. Największy, „Grossi Flue”, jest trzecim co do wielkości narzutniakiem w Szwajcarii.
Następnie droga wiedzie wzdłuż pól do Seeberg. Ta piękna wieś zachwyca zabytkowymi gospodarstwami i 500-letnią lipą drobnolistną. Przez las i wzdłuż Burgäschisee szlak wraca do punktu wyjścia. Wędrówka: Aeschi – Burgäschisee – Steinhof i z powrotem zajmuje około czterech godzin.