Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Oto najciekawsze szwajcarskie jarmarki świąteczne

wiedeń

Jarmarków świątecznych w Szwajcarii nie brakuje. Jednak nie wszystkie oferują tak oryginalne atrakcje, jak inne.

Rozpoczął się najpiękniejszy czas w roku. Miasta rozbłysły w świetle świątecznych dekoracji, na jarmarkach czeka rozgrzewający grzaniec i poncz, a w powietrzu unosi się zimowa atmosfera. Jednak nie każdy Weihnachtsmarkt zachwyca tak samo. Niektóre jarmarki bożonarodzeniowe wyróżniają się pośród pozostałych dzięki niecodziennym atrakcjom dla małych i dużych gości.

Weihnachtsmarkt Lieblingsstück

Do takich należy Weihnachtsmarkt Lieblingsstück, który odbywa się na starym mieście w Argowii. Poza tradycyjnymi stoiskami z ozdobami bożonarodzeniowymi czy produktami rzemieślniczymi, na odwiedzających czeka także Street Food Festival, koncerty oraz specjalna strefa dla najmłodszych. Do tego miłośnicy świąt mogą wziąć udział w przeróżnych warsztatach np. z pieczenia pierniczków.

Mimis Weihnachtsmarkt

Prawdziwą gratką dla wszystkich osób odżywiających się zdrowo jest jarmark świąteczny Mimis Weihnachtsmarkt w Zurychu. Na miejscu czeka bowiem wyłącznie oferta wegańska, zrównoważona i fair-trade.

Kolejną niecodzienną atrakcją jest stoisko makijażowe dla najmłodszych. A to wszystko w sąsiedztwie koni, kóz i kur. Jarmark odbywa się bowiem w zagrodzie Lebenshof Narr.

Zauberwald Lenzerheide

Świetną alternatywą dla tradycyjnego jarmarku świątecznego jest Zauberwald Lenzerheide. Zimowy festiwal odbywa się tej zimy od 16 grudnia do 4 stycznia. Poza jarmarkiem, na którym czekają potrawy z całego świata, odwiedzających zachwyci pokaz świateł w lesie, koncerty oraz występy teatralne.

Märlistadt

Ogromną atrakcją dla dzieci jest Märlistadt w Stein am Rhein. Tutaj najmłodsi mogą skorzystać bowiem z darmowych przejażdżek karuzelami oraz napić się rozgrzewającego ponczu. A 9 grudnia odbędzie się tu dodatkowo średniowieczny jarmark.

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.