Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Для деяких компаній це досить складний виклик. Ось чому багато ремісничих підприємств із занепокоєнням дивляться на зміни, підготовлені федеральним урядом.

Зміна мінімальної заробітної плати, так званий Mindestlohn, має далекосяжні наслідки. Тому підприємцям необхідно провести ретельну підготовку. Це стосується і контрактів із працівниками. Їх потрібно переглянути – бажано разом із податковим консультантом – щоб уникнути неприємних сюрпризів у січні. Про що слід подбати компаніям? Нагадуємо!

Що повинен пам’ятати кожен роботодавець у Німеччині

1. Точні розрахунки

Підприємці зобов’язані перевірити, чи дійсно погодинні ставки, а отже, і заробітна плата в компанії дійсно відповідають новому розміру мінімальної зарплатні. Той, хто не дотримується і не платить встановлений законом мінімум, ризикує мати серйозні наслідки. Федеральне законодавство передбачає штрафи до 500 000 євро. Однак це ще не все – роботодавці, які діють всупереч закону, повинні, окрім штрафу, сплатити заборгованість по страховим внескам. У деяких випадках такі компанії також відсторонюються від участі в тендерах і державних контрактах.

2. Коригування трудових договорів

Роботодавці повинні забезпечити своєчасне внесення змін до трудових договорів відповідно до нового, більш високого рівня мінімальної заробітної плати в Німеччині. Щоб уникнути суперечок і бути прозорими у своїх діях, слід шукати діалог з працівниками, яких стосуються такі зміни, на ранній стадії перегляду договорів.

3. Дотримання прав працівників

Власникам бізнесу варто обов’язково звернути увагу на те, що стажери, які проходять кількамісячне стажування, за певних обставин, можуть також мати право на мінімальну заробітну плату – наприклад, якщо це не обов’язкове стажування. У цьому контексті варто пам’ятати, що будь-яка компанія, яка працевлаштовує працюючого студента, також повинна платити йому мінімальну зарплату. З іншого боку, студенти-практиканти не мають права на мінімальну заробітну плату, але мають право на мінімальну допомогу на навчання. Роботодавці, які мають сумніви, можуть перевірити на веб-сайті Федерального міністерства праці, відповідність заробітної плати до мінімальної заробітної плати (у формі калькулятора) і чи повинен, наприклад, студент або стажист отримувати мінімальну заробітну плату (у формі анкети).

4. Реорганізація Minijob, тобто роботи на умовах неповного робочого часу

Разом з мінімальною заробітною платою в Німеччині також зросте ліміт доходу для так званої міні-праці – з 520 до 538 євро на місяць. Під час останнього підвищення мінімальної заробітної плати, законодавець вирішив брати за основу розмір  мінімальної заробітної плати до ліміту заробітку для міні-роботи. Таким чином, поріг заробітку для міні-робіт зростає з кожним підвищенням плати в Німеччині. Це має на меті гарантувати, постійне дотримання максимальної місячної тривалості робочого часу в 43 години. Для роботодавців, однак, це означає, що доведеться вносити зміни до трудових договорів. Крім того, система оплати праці повинна бути реорганізована, щоб відповідати новим обмеженням.

5. Підготовка до переговорів про оплату праці

Зміна структури оплати праці в компаніях може також розпалити апетити високооплачуваних працівників. Кваліфіковані спеціалісти, як правило, заробляють більше, ніж некваліфіковані працівники. Підвищення мінімальної заробітної плати зменшить різницю в оплаті праці між некваліфікованою та кваліфікованою робочою силою. Тому для деяких власників бізнесу переговори про заробітну плату з рештою робочої сили можуть стати порядком денним.

Подальше підвищення мінімальної заробітної плати вже у 2025 році?

Мінімальна заробітна плата зазвичай встановлюється так званою Федеральною комісією з питань мінімальної заробітної плати. Хоча підвищення, яке відбулося в жовтні (до 12 євро на годину брутто), було рішенням уряду, нова зарплатня, яка діє із січня, уже пов’язана з пропозицією вищезгаданої комісії. Уряд спеціальною постановою прийняв цю пропозицію і підвищив мінімальну заробітну плату. Подальші зміни, ймовірно, відбудуться з 1 січня 2025 року. Саме тоді очікується підвищення мінімальної плати в Німеччині на 41 цент – до 12,82 євро брутто за годину. Чи так станеться? Зазвичай Федеральна комісія з питань мінімальної заробітної плати представляє свої пропозиції в червні. На той час роботодавці в Німеччині вже зможуть зробити перші кроки, щоб підготуватися до зміни закону.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze