Reklama
X
Reklama

Koniec kultowego garbusa

Garbusy VW są legendą – i już niebawem odejdą – czy raczej odjadą - do przeszłości. Niemiecki producent samochodów zapowiedział zakończenie produkcji.

Jeszcze przez ponad pół roku nowe wersje kultowego garbusa będą opuszczać hale produkcyjne w meksykańskim Puebla, później nie pojawią się już kolejne Beetle. Wiadomość ta jest potwierdzeniem planów koncernu, ponieważ o zaprzestaniu produkcji menadżer Volkswagena mówił już w marcu, jednak wciąż istniała nadzieja, że nowe samochody będą opuszczać fabrykę.

Na razie to koniec, choć szef Volkswagen America – Hinrich Woebcken - nie wyklucza, że kultowe garbusy powrócą na taśmę produkcyjną. Na razie nie ma jednak w planach nowego modelu.

Produkcję pierwszego modelu Beetle’a zakończono w 2003 roku, jednak już wtedy produkowano New Beetle’a, który swoim kształtem przypominał powojenną legendę. Na kolejną generację garbusa trzeba było czekać do 2011 roku. W lipcu 2019 ostatnie garbusy opuszczą Meksyk. Już teraz w Niemczech można kupić nową wersję Beetle’a tylko w wersji cabrio.

Źródło: 20min.ch