Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Lidl i Kaufland podbiły austriacki rynek

Lidl i Kaufland mocno zwiększają swoją sprzedaż w Austrii

lidl, kaufland, grupa Scchwarz, zyski, obroty, lidl austria, kaufland austria
Foto: Pixabay
Niemieckie sieci handlowe Lidl i Kaufland po raz kolejny otworzyły wiele nowych sklepów - ale mniej niż w poprzednich latach. Ich liczba wzrosła o około 200 w roku obrotowym 2023/24 i wynosi obecnie około 13.900. Dla porównania, rok wcześniej sieci otworzyły około 400 nowych sklepów. Lidl ma ponad 250 lokalizacji w Austrii.

Lidl zwiększa przychody o 9,4%

Według danych sprzedaż Lidla wzrosła o 9,4% do 125,5 miliarda euro. Kaufland osiągnął sprzedaż na poziomie 34,2 mld euro (wzrost o 7,8%). Łączna sprzedaż internetowa firm wyniosła 1,7 mld euro, czyli prawie o jedną dziesiątą mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Grupa nie podała żadnych informacji na temat zysków. Rok finansowy grupy Schwarz skończył się pod koniec lutego.

Zarządzanie kosztami obniżyło ceny zakupu

Wzrost cen zakupu – w tym towarów, surowców, energii i transportu – a także wzrost stóp procentowych zostały częściowo złagodzone przez efektywne zarządzanie kosztami. Klienci mogli zatem polegać na cenach pomimo inflacji. “Tam, gdzie to możliwe, korzyści cenowe zostaną również przeniesione na konsumentów w tym roku”, powiedział rzecznik.

Ogólnie rzecz biorąc, grupa Schwarz wygenerowała wzrost sprzedaży o 8,5%, osiągając 167,2 mld euro. Oprócz dwóch sieci detalicznych, działalność Schwarz w zakresie utylizacji i recyklingu odpadów również przyczyniła się do wzrostu obrotów o 3,7 mld euro. Dział IT i cyfrowy, który został założony w 2023 roku, wygenerował przychody w wysokości 1,9 mld euro.

Z kolei wewnętrzne spółki produkujące dla Lidla i Kauflandu wygenerowały około 4,2 mld euro, które sa rozliczane wewnętrznie. Grupa ma między innymi własnego producenta napojów i producenta pieczywa.

Szef Schwarz: „Pozycja wzmocniona”

Prezes grupy Schwarz, Gerd Chrzanowski, powiedział: „W trudnym klimacie gospodarczym udało nam się wzmocnić naszą pozycję i kontynuować wzrost. Jesteśmy w stanie to zrobić, ponieważ obejmujemy cały łańcuch wartości jako unikalny ekosystem”. Łącznie dla Schwarz pracuje około 575.000 osób. W minionym roku obrotowym Grupa zainwestowała około 8 miliardów euro m.in. w modernizację swoich sklepów i nowe magazyny.

Źródło: oe24

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.