Reklama
X
Reklama

DB: Z rozkładu znikają ważne połączenia

Niemiecka kolej przed laty słynęła z swojej punktualności i solidności. Teraz pasażerowie muszą raczej uzbroić się w cierpliwość.

Cierpliwość podróżujących niemieckimi kolejami znów zostaje wystawiona na próbę, a to za sprawą utrudnień związanych z remontami na ważnych trasach pociągów dalekobieżnych. Te rozpoczną się już w połowie 2019 roku m.in. na trasie Hannover-Würzburg i Mannheim-Stuttgart. Utrudnienia na tych trasach potrwają do 2023 roku.

W związku z remontami swoje trasy będą musiały zmienić dziesiątki pociągów, a czasy dojazdów mogą się wydłużyć nawet do 45 minut. Jako pierwszy zamknięty zostanie na pół roku odcinek Hannover-Göttingen. Prace rozpoczną się tam już 11 czerwca i potrwają do 14 grudnia przyszłego roku. Z kolei w 2020 roku od 10. kwietnia do 31 października nieprzejezdna będzie trasa między Mannheimem a Stuttgartem.

Odcinek Göttingen-Kassel będzie remontowany między kwietniem a czerwcem 2021 roku. W 2022 i 2023 pasażerowie muszą się liczyć z remontem kolejno tras Fulda-Würzburg i Kassel -Fulda. Trasy po któych jeżdżą pociągi ICE są bez przerwy w użytku od początków swojego powstania w 1991 roku, dlatego niemiecka kolej prosi pasażerów o wyrozumiałość w sprawie koniecznych remontów linii kolejowych liczących sobie prawie 30 lat.