Arge2Rad wesprze finansowo projekt Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Transportu, dzięki czemu kupując motocykl lub motorower z napędem elektrycznym będzie można otrzymać łącznie 750 euro dodatku. Pieniądze przysługują osobom prywatnym, firmom, gminom i związkom, które zdecydowały się na zakup tego typu jednośladu od 1 stycznia 2017 roku.
Zdaniem Ministra Środowiska, Andrä Rupprechter, to bardzo duży krok w stronę zwrotu motoryzacyjnego, od którego zależy jakość powietrza, ochrona środowiska i redukcja hałasu: „Podwójna wysokość dofinansowania osiągnięta dzięki wsparciu producentów jednośladów umożliwiła wdrożenie technologii przyjaznej dla środowiska na austriackie drogi”.
Minister Transportu, Jörg Leichtfried, komentuje: „Dofinansowanie zakupu elektrycznych motorowerów i motocykli to kolejna zachęta do przestawienia się na elektryczną motoryzację. Wspieramy praktyczną alternatywę dla samochodu, która ułatwi życie zarówno w mieście, jak i w wioskach.”
Przewodniczący Arge2Rad jest zadowolony, że Austria potrafi nadążyć za rozwojem motoryzacji elektrycznej. Jak donosi, sprzedano już 700 takich jednośladów, które są nie tylko czyste i ciche, ale wpływają także korzystnie na ruch drogowy.
Austria jest drugim państwem europejskim po Anglii, które wspiera zakup jednośladów z napędem elektrycznym. Od początku roku importerzy odliczają od ceny 375 euro niezależnie od innych obowiązujących rabatów. Wraz z dodatkiem Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Transportu można otrzymać 750 euro. O dofinansowanie państwowe będzie można ubiegać się online (www.umweltfoerderung.at) od 1 marca 2017 roku po zakupie pojazdu i odliczeniu od ceny dofinansowania importera. Ważne, by data zakupu nie była wcześniejsza niż 1 stycznia 2017. Pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na konto właściciela pojazdu. Postanowienie jest ważne do końca 2018 lub do wyczerpania środków finansowych.
Źródło: Kurier.at
Photo: Autor: Oryginalnym przesyłającym był ↑PON z japońskiej Wikipedii (Na Commons przeniesiono z ja.wikipedia.) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], Wikimedia Commons