Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: BMW chce sprzedawać więcej samochodów elektrycznych

W przyszłym roku BMW planuje zwiększyć sprzedaż samochodów z napędem elektrycznym o dwie trzecie. 

BMW zapowiedziało znaczne zwiększenie sprzedaży samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym. W 2016 koncern sprzedał ich około 60 000, natomiast w 2017ma to być 100 000 sztuk, czyli tyle samo ile sprzedano w sumie w ostatnich 3 latach.

Program dofinansowania samochodów elektrycznych przez rząd nie spotkał się z takim powodzeniem, jakiego oczekiwano. Szef koncernu, Harald Krüger, zwrócił uwagę na zapotrzebowanie na jednolitą ogólnokrajową infrastrukturę dostosowaną do tego typu pojazdów. Poza tym jest przekonany, że do 2025 roku procentowy udział samochodów elektrycznych i hybrydowych w rynku motoryzacyjnym wyniesie między 15-25 procent.

Krüger nie odrzuca również pomysłu wytwarzania wraz z innymi producentami samochodów wspólnych modeli baterii. Prosi jednak o cierpliwość: „Pozwólcie nam zaczekać aż dowiemy się, jak będą wyglądały baterie nowego pokolenia.”

Sprawę komplikuje również sytuacja polityczna. Po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych wprowadzenie wyższych ceł oraz ochrona amerykańskiej gospodarki rysują się jako realne zagrożenia dla rynków europejskich. „Aby odnosić sukcesy, przemysł motoryzacyjny w szczególności potrzebuje wolnego handlu”, komentuje Krüger. W USA w Spartanburg znajduje się największy zakład produkcji BMW. Poza tym koncern eksportuje największą ilość pojazdów właśnie z tego państwa. „Kiedy zdarzają się takie przypadki jak ostatnio w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, wyjściem z sytuacji jest produkcja na miejscu oraz równomierne rozłożenie zbytu.”

 

Źródło: FAZ

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.