W lecie pogoda zachęca do ubrania krótkich szortów bądź sukienki. Jednak należy pamiętać, że do pracy należy zawsze stosownie się ubrać. Zatem krótkie spódniczki, czy klapki odpadają. To, co można ubrać, zależy przede wszystkim od tego, gdzie się pracuje. Pracownicy agencji reklamowych nie mają tak rygorystycznych zasad ubioru, jak np. pracownicy banku. Zatem, co można ubrać by nie narazić się przełożonemu?
Dress code dla kobiet
Panie przede wszystkim muszą wziąć pod uwagę, że nie należy odsłaniać zbyt dużo ciała. Co jest zakazane? Krótkie spódniczki, bluzki odkrywające brzuch, cienkie ramiączka, przejrzysta bielizna, duże dekolty oraz w przypadku konserwatywnych biur – sandały.
Dozwolone są jednak przewiewne bluzki z krótkim rękawem oraz spódniczki, które kończą się trochę nad kolanami. Dobrym rozwiązaniem są także spodnie 7/8, które są w tym roku bardzo popularne, podwinięte brzegi spodni, lub bawełniane sukienki etui. Warto zaopatrzyć się także w kardigan, aby zasłonić ramiona. Zamiast sandałów można ubrać czółenka na obcasie z wyciętą piętą, dzięki czemu palce są zakryte, a stopa nie.
Dress code u mężczyzn
Sytuacja u panów jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ często od nich wymagana jest marynarka i długie spodnie. Całkowicie zakazane są krótkie spodnie, otwarte buty, koszule z krótkim rękawem oraz koszule, które są za bardzo odpięte.
Jeśli w pracy wymagany jest garnitur oraz krawat, warto wybrać ubranie, które jest zrobione z tkaniny wełnianej i mikrofibry zamiast bawełny, lnu bądź jedwabiu. Podczas pracy przy biurku można zdjąć chociaż na chwilę marynarkę, bądź podwinąć rękawy koszuli. Krótkie spodnie w połączeniu z koszulą, marynarką i odpowiednimi butami mogą wyglądać elegancko, lecz należy pamiętać, że szorty są całkowicie zabronione.
Warto przypatrzeć się temu, jak szef jest ubrany, aby móc się na nim wzorować.
Więcej o pracy w upale i tzw. Hitzefrei pod tym linkiem: