Szukaj
Close this search box.
 • Polski
 • Українська

Ceny, umowa, forum

Internet w Niemczech – kalkulator i porównywarka cen niemieckich dostawców

Internet w Niemczech - porównywarka ofert

Przeprowadzasz się lub mieszkasz za zachodnią granicą Polski? Przyda Ci się internet w Niemczech. Jaki jest najtańszy, a jaki najlepszy? Którzy dostawcy oferują stałe łącze (tzw. DSL) i ile kosztuje internet w Niemczech? Z pomocą tej porównywarki znajdziesz ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby.

Porównywarka cen oferowanych przez niemieckich dostawców internetu

Jak zebrać wszystkie oferty niemieckich dostawców internetu w jednym miejscu? To proste! Pomoże Ci w tym specjalna porównywarka. Wypełnij poniższe pola i dowiedz się, jaki możesz mieć internet w Niemczech. Masz problem z językiem? To nic! Poniżej znajdziesz listę i krótką instrukcję, która pomoże Ci rozeznać się w ofertach.

Ile kosztuje internet w Niemczech – instrukcja obsługi porównywarki

Zacznijmy od początku, czyli od sekcji Anschluss (przyłącz). W tym miejscu przyjdzie Ci uzupełnić dane dotyczące miejsca zamieszkania, dotychczas obowiązującej umowy, preferowanej oferty oraz urządzenia:

 • Wo möchten Sie Ihr Internet nutzen – gdzie chciałbyś korzystać z internetu,
 • PLZ oder Ort – w tym polu wpisz kod pocztowy, bądź miejscowość,
 • Straße / Nr. – wpisz ulicę i numer domu,
 • Besteht ein laufender Vertrag – czy masz umowę z dostawcą internetu w Niemczech (wybierając „ja” potwierdzasz, że taką umowę zawarłeś i musisz podać jej szczegóły; wybierając „nein” od razu przechodzisz do preferencji dot. oferty),
 • Welcher ist Ihr derzeitiger Anbieter – umowa na internet w Niemczech została zawarta? Określ, z którym dostawcą (wybierając logo) lub wpisz nazwę firmy (w polu tekstowym),
 • Wie lange läuft dieser Vertrag noch? – jak długo obowiązuje jeszcze ta umowa (określ liczbę miesięcy, albo wybierz opcję nie wiem)
 • Welche Tarife suchen Sie? – wybierz ofertę, której szukasz. Masz do wyboru sam internet (niem. nur Internet), internet z pakietem TV (Internet mit extra TV-Paket) lub wszystkie oferty (alle Tarife),
 • Brauchen Sie einen W-LAN Router? –  czy potrzebujesz routera? Jeśli tak to zaznacz pole wyboru.

To oczywiście nie wszystko. Zanim dowiesz się, ile kosztuje internet w Niemczech, możesz uzupełnić dane w ustawieniach opcjonalnych. Mowa o sekcji Mögliche Rabatte (optional). Porównywarka zapyta, czy ma wyświetlić taryfę dla osób młodych, czyli poniżej 30 roku życia (niem. Tarife für junge Leute anzeigen), oraz czy łapiesz się na promocję łączoną za internet w pakiecie z komórką (niem. Kombivorteil anzeigen). W drugim przypadku musisz podać swój numer telefonu.

Jaki internet w Niemczech – zobacz co oferują dostawcy

Przebrnąłeś przez pierwsze dwie sekcje? Przejdźmy dalej. W kolejnym kroku wyświetli Ci się lista ofert niemieckich dostawców internetu. Operatorów tej usługi oczywiście nie brakuje, jednak porównywarka oferuje możliwość personalizacji i filtrowania. W ten sposób dowiesz się jaki internet i jaki dostawca będzie dla Ciebie odpowiedni w Niemczech.

Oferty na niemiecki internet najszybciej wyfiltrujesz wybierając u góry takie opcje jak:

 • Beliebtheit – popularność,
 • Geschwindigkeit – prędkość,
 • Preis ab 25. Monat – cena po 25 miesiącach,
 • Preis (durchschnittlich pro Monat) – średnia miesięczna cena.

Jeśli potrzebujesz większej personalizacji, odpowiednie opcje znajdziesz po lewej stronie, obok wyników. Tutaj masz do wyboru:

 • Gesuchte Tarife – wybierz ofertę, której szukasz. Masz do wyboru sam internet (niem. nur Internet), internet z pakietem TV (Internet mit extra TV-Paket) lub wszystkie (alle),
 • W–LAN / W-LAN Router inkl. – zaznaczając to pole, porównywarka wyświetli tylko oferty w pakiecie z routerem,
 • Geschwindigkeit ab – minimalna prędkość internetu, która Cię interesuje (klikając  alle wybierasz dowolną),
 • Max. Laufzeit – maksymalny czas trwania umowy,
 • Speed-Drosselung ab – obniżenie prędkości łącza, po wykorzystaniu pakietu danych (w tym polu określasz wielkość pakietu danych).

W polu Zustatzoptionen możesz określić następujące preferencje:

 • Flatrate ins Festnetz – darmowe połączenia na numery stacjonarne w Niemczech,
 • Flatrate in alle Netze – darmowe połączenia na wszystkie numery w Niemczech,
 • mehrere Rufnummern – kilka numerów telefonu (od 2 do 10),
 • Auslandsflatrate – darmowe połączenia na zagraniczne numery stacjonarne,
 • Installationsservice – usługa montażu,
 • Surfstick – router wpinany na złącze USB.

Natomiast w sekcji Anschlussart określasz preferowany sposób przyłączenia internetu. Może to być DSL (internet na kablu telefonicznym), Kabel (internet poprzez kablówkę), Glasfaser (światłowód), Mobilfunk (internet mobilny LTE / 5G) lub Satellit (internet satelitarny).

Po tym, jak określisz porównywarce Twoje preferencje dotyczące łącza internetowego oraz oferty na internet w Niemczech, ta wyświetli Ci spersonalizowaną listę wyników. Znajdziesz na niej m.in. informacje dotyczące ceny, taryfy na internet, czy opis usługodawcy. Przy niektórych ofertach pojawi się także wzmianka o tym, że dana taryfa jest najpopularniejsza (niem. Beliebtester Tarif) lub najtańsza (niem. Günstigster Tarif) pośród osób korzystających z tej porównywarki.

Znalazłeś to, czego szukasz? By przejść dalej, musisz kliknąć „weiter”. Następnie system wyświetli Ci krótkie zestawienie informacji (w tym ceny) dotyczących wybranej taryfy. Wszystko się zgadza? Znów klikasz w „weiter” i przechodzisz dalej do zestawienia dodatkowych usług. W tym miejscu możesz określić m.in., czy i jakie urządzenie jest Ci potrzebne (w sekcji Internet Hardware) oraz dobrać usługi dodatkowe.

Internet w Niemczech – potwierdź dane i surfuj bez limitu

Na tym etapie zostały Ci jedynie dwa kroki, by niemiecki internet zagościł w Twoim domu. W sekcji Anschluss (pol. podłączenie / lącze) potwierdzasz, czy masz podpisaną umowę na internet w Niemczech (niem. Besteht ein laufender Vertrag?). Jeśli tak, to wybierasz operatora, z którym podpisałeś umowę (niem. Derzeitiger Anbieter).

Wypowiedzenie umowy na internet w Niemczech może odbyć się bez Twojego udziału, zwykle wtedy pojawia się informacja o uproszczonej zmianie operatora (niem. Einfacher Anbieterwechsel), kiedy nowy dostawca internetu wypowiada w Twoim imieniu istniejącą umowę.

Idąc dalej – system pyta, czy chcesz przenieść również swój numer telefonu (niem. Rufnummer mitnehmen?), jeśli zaznaczasz tak, powinieneś go wpisać pod spodem. Następnie przechodzisz dalej do Twoich danych rozliczeniowych.

Umowa na internet w Niemczech – te dane będą Ci potrzebne

Od potwierdzenia umowy dzieli Cię już tylko kilka pól. System poprosi Cię o Twój adres email oraz Twoje dane osobowe – imię i nazwisko, datę urodzenia, numer kontaktowy, a także adres. Jeśli adres do wysyłki (niem. Lieferadresse) jest inny niż ten, na który zawierasz umowę na internet w Niemczech, odznacz stosowne pole (niem. Diese Adresse auch als Lieferanschrift (für Hardware/Zubehör nutzen) i wpisz adres, na który nowy dostawca internetu ma przesłać Twój nowy router (jeśli go zamówiłeś).

W sekcji Zahlungsdaten musisz uzupełnić swoje dane rozliczeniowe, do tego wystarczy Ci numer IBAN, czyli numer rachunku bankowego. Po uzupełnieniu wszystkich danych porównywarka jeszcze raz poprosi Cię o zweryfikowanie i potwierdzenie warunków umowy. I to by było na tyle. Umowę na internet w Niemczech (względnie zmianę operatora) możesz zrealizować w ledwie kilka minut. Później pozostaje tylko czekać na kontakt ze strony nowego dostawcy internetu, który poinformuje Cię o kolejnych krokach i dokładnym terminie aktywacji.

Jaki internet w Niemczech – forum

Przeglądając oferty niemieckich dostawców internetu, staraj się polegać na twardych danych. W tym z pewnością pomoże Ci porównywarka cen. Wpisując „jaki internet w Niemczech” na forum internetowym, czy w grupie facebookowej otrzymasz opinie osób, które przy wyborze oferty mogły się kierować zupełnie innymi kryteriami, niż Ty.

Zdroworozsądkowe podejście uchroni Cię przed rozczarowaniem. Wszak na koniec dnia to Ty ponosisz koszty i korzystasz z wybranej oferty, a nie forumowicze.

Udostępnij:
Zmodyfikowano: 2 maja, 2024
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.