Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

W których zawodach nie brakuje pracy w Austrii?

Nie wszystkie branże nie radzą sobie tak samo z kryzysem wywołanym z koronawirusem. Niektóre mają nawet więcej pracy niż dotychczas.

Od prawie roku życiem mieszkańców Austrii rządzi koronawirus. To ma wpływ nie tylko na życie prywatne, lecz także na gospodarkę w kraju. Liczba bezrobotnych znacząco wzrosła. Wielu firmom grozi bankructwo. Takie branże jak gastronomia czy turystyka walczą o przeżycie. Jednak istnieje kilka grup zawodowych, które na brak pracy nie narzekają.

Niemiecki portal Gehalt.de sprawdził, w których sektorach w 2021 najłatwiej będzie o pracę.

Wirusolodzy

Już w 2020 roku była to jedna z najważniejszych grup zawodowych. Także w 2021 roku praca wirusologów będzie nieoceniona. Średni zarobek brutto wynosi w Austrii 51.300 euro rocznie.

Laboranci

Tak jak w przypadku wirusologów laboranci mają od 2020 roku pełne ręce roboty. Ich praca jest szczególnie ważna w czasach pandemii. Roczny zarobek brutto wynosi w zawodzie średnio 35.400 euro.

Pielęgniarze

Praca pielęgniarzy jest ważna na co dzień, a w czasie pandemii nabiera na jeszcze większym znaczeniu. Szczególnie dotyczy to osób wykonujących swoje obowiązki na oddziałach intensywnej terapii. Eksperci podkreślają, że zapotrzebowanie na pielęgniarzy będzie ciągle rosło. Na to wpływ ma nie tylko pandemia, lecz także starzejące się społeczeństwo. Średnie wynagrodzenie w zawodzie wynosi 36.500 euro brutto rocznie.

Technolog żywności

Ze względu na zmieniające się wymagania konsumentów przedsiębiorstwa w coraz większej mierze potrzebują pomocy technologów żywności. Praca w tym zawodzie zapewnia miesięcznie średnio 2120 euro brutto.

Twórca gier komputerowych

Branża gier komputerowych rozwija się w ostatnich latach coraz szybciej, a pandemia jedynie przyczyniła się do wzrostu jej popularności. Producent gier komputerowych zarabia średnio 2793 euro brutto w miesiącu.

Cloud architect

Koronawirus spowodował, że wiele firm musiało przestawić się na pracę zdalną. Na tym skorzystały osoby pracujące w zawodzie cloud architect. Zajmują się one tworzeniem chmury, w której firma będzie mogła bezproblemowo zapisywać i przesyłać pliki. Zarobki w zawodzie wynoszą średnio 62.900 euro brutto rocznie.

Pracownik e-commerce

Coraz więcej osób robi swoje zakupy online. Pracownicy e-commerce mają więc pełne ręce roboty. Na 2021 rok prognozowane są nawet rekordowe obroty w branży. Pracownicy mogą liczyć na zarobek o wysokości 44.300 euro brutto rocznie.

Performance marketing manager

W celu sprzedaży produktów online bardzo często potrzebna jest odpowiednia reklama, np. w mediach społecznościowych. Ich odpowiednim prowadzaniem zajmują się performance marketing managerowie. Ich średnia pensja wynosi 44.200 euro brutto rocznie.

Źródło: heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.

Zobacz jeszcze to!