Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Jak żyje się dzieciom w Austrii?

UNICEF sprawdził, jak żyje się dzieciom i młodzieży w zamożnych krajach. Okazuje się, że sytuacja wcale nie wygląda tak różowo, jak mogłoby się wydawać.

Z danych UNICEF-u wynika, że życie dzieci w zamożnych krajach nie jest idealne. Zmagają się bowiem z takimi problemami, jak próby samobójcze, problemy mentalne, nadwaga czy nieodpowiednie kształcenie. W badaniu, w którym wzięto pod lupę 41 krajów, Austria zajęła 16 miejsce.

Z analizy wynika, że najlepsze życie zapewniono dzieciom mieszkającym w Holandii, Danii i Norwegii. Ostatnie miejsce na liście zajęła Turcja, gdzie jedynie 53% dzieci i młodzieży jest zadowolonych ze swojego życia. Podobne wyniki osiągnęła także Japonia i Wielka Brytania. W Austrii 77% dziewczynek i chłopców jest zadowolonych z życia.

Nie oznacza to jednak, że życie w kraju Mozarta jest bezproblemowe. Około co czwarte dziecko w wieku 5-19 lat ma nadwagę. Śmiertelność osób pomiędzy 5 a 14 rokiem życia wynosi 0,80 na 1000 dzieci.

Z danych UNICEF-u wynika także, że około 40% wszystkich młodych osób w wieku 15 lat mieszkających w Unii Europejskiej i Organizacji Współpracy Gospodarczej Rozwoju (OECD) jest niewystarczająco wykształconych w temacie czytania i pisania.

Podkreślono także, że należy walczyć z poziomem ubóstwa pośród dzieci. W Europie i OECD wynosi on średnio 20%, w Austrii 19,2%. Przedstawiciele UNICEF-u zaznaczają jednak, że granica ta może wzrosnąć, jeśli kraje nie wesprą wystarczająco rodzin zmagających się z kryzysem wywołanym koronawirusem.

Źródło: diepresse.com

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.