Szwajcarskie Koleje Narodowe SBB wprowadzają zmiany w rozkładach jazdy

pociąg Szwajcaria

Od 11 grudnia 2022 Szwajcarskie Koleje Narodowe (Schweizerische Bundesbahnen SBB) zmieniają rozkłady jazdy. SBB stawiają szczególnie na podróże rekreacyjne, a także na lepsze połączenia pomiędzy kantonami. Również oferta podróży kolejowych za granicę ma być zwiększona. Oto przegląd najważniejszych zmian.

SBB w swoim nowym rozkładzie jazdy, który wchodzi w życie 11 grudnia br. stawiają przede wszystkim na rozwój podróży rekreacyjnych. Dzięki temu pociągi będą kursowały przykładowo co dwie godziny pomiędzy Romanshorn (kanton Turgowia), a Interlaken (kanton Berno). Dzięki temu Berneński krajobraz górzysty zostanie lepiej połączony z regionami: Szwajcarią wschodnią i Zurych. Także Bazylea i Olten (kanton Solura) zyskają bezpośrednie połączenia do kantonu Wallis.

Na trasie tunelu bazowego Świętego Gotarda także zostanie zwiększona ilość kursów weekendowych, głównie w miesiącach letnich. Dodatkowe pociągi mają kursować na trasie w piątki z północy na południe, a w niedziele w odwrotnym kierunku.

Do Gryzoni co pół godziny

Pomiędzy Zurychem a Chur (kanton Gryzonia) pociągi Intercity, będą kursowały w weekendy niemal co pół godziny, aby urozmaicić ofertę rekreacyjną kolei. W przyszłości w weekendy mają także kursować dwa pociągi Intercity bezpośrednio między Genewą a Chur. Dzięki temu Gryzonia uzyska nowe bezpośrednie połączenia z Romandią.

Oferta pociągów kursujących za granice Szwajcarii także zostanie rozbudowana przez SBB. Dzięki tym zmianom podróżujący będą mogli dotrzeć pociągiem nocnym przez Lipsk i Drezno do Pragi. Zwiększona ma zostać liczba miejsc w pociągach nocnych do Hamburgu, Berlina, Wiednia i Graz. Także pomiędzy Zurychem a Stuttgartem ma kursować więcej pociągów bezpośrednich.

Podróże pociągiem do pracy wróciły do łask

Popyt na podróże koleją do miejsca pracy zwiększył się od początku tego roku, po kryzysie w tym obszarze spowodowanym koronawirusem. Dzięki temu w godzinach porannych i wieczornych znów zostaną uruchomione tzw. połączenia odciążające pomiędzy Zurychem i Bernem oraz Zurychem i Lucerną. Można liczyć także na odciążenia na trasie Zurych i Arth-Goldau (kanton Schwyz), ponieważ SBB chcą stopniowo włączyć do ruchu kursy, które zostały uprzednio skreślone.

Źródło: Blick

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!