Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Aktywiści klimatyczni denerwują kierowców nową metodą protestów

protest

Ślimacze tempo - to nowa metoda, na którą wpadli protestujący, chcący wprowadzenia ostrzejszych środków zaradczych na przeciwdziałanie zmianom klimatu. Klimatyczni aktywiści wpadają na coraz to nowsze pomysły na formę ich protestu i to najczęściej na niekorzyść kierowców.

Nowa metoda protestu

Demonstracje, blokada przez siedzących, przylepienie rąk klejem na drodze lub w niektórych przypadkach ich zabetonowanie – aktywiści ruchów klimatycznych “Fridays For Future”, “Letzte Generation” i “Extinction Rebellion” poprzez swoje różnorakie akcje protestowe wykazują się swoją kreatywnością.

W Szwajcarii członkowie grupy “Renovate Switzerland” wpadli na całkiem nowy pomysł. Aktywiści postanowili odejść od przyklejania rąk na drogach. Co zamiast tego zrobili? 17 osób w sobotę 1 lipca 2023 roku utrudniało ruch w centrum miasta w Bernie poprzez poruszanie się ulicami ślimaczym tempem. 

Ślimacze tempo jako aluzja do polityki

Podczas gdy piesi i rowerzyści potrafili bokiem wyprzedzić powolny marsz klimatycznych aktywistów, kierujący samochodami musieli uzbroić się w cierpliwość. Według aktywistów klimatycznych ekstremalnie powolne tempo ma konkretny powód. Owy “Slow March” miał służyć jako symbol wolności szwajcarskiej polityki w obchodzeniu się z kryzysem klimatycznym, tłumaczyła grupa “Renovate Switzerland”. Na jednym z szyldów uczestników marszu można było przeczytać słowa “Biegnę tak szybko, jak szybko Rada Związkowa (Bundesrat) działa”.

Grupa aktywistów domaga się od szwajcarskiej Rady Związkowej wprowadzenia stanu kryzysu klimatycznego i ustalenie planu na renowację wszystkich budynków do 2030 roku. “Slow March” przebiegł spokojnie – po godzinie ruch znów został przywrócony do normalności.

Źródło: oe24

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.

Zobacz jeszcze to!