Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Droższe nie znaczy lepsze

Niemcy to sprawdzili – środek do czyszczenia za 2 euro bije konkurencję na głowę

środek do czyszczenia łazienek, stiftung waren test, porówanie. ranking
Foto:Freepik
Stiftung Warentest, instytut zajmujący się porównywaniem i testowanie produktów i usług, ponownie przetestował środki do czyszczenia łazienek. Które produkty błyszczą, a których, także drogich, produktów należy unikać? Oto przegląd.

Lśniąco czysta łazienka bez żmudnego szorowania – kto by tego nie chciał? Ostatnio Stiftung Warentest sprawdzał, które środki do czyszczenia łazienek naprawdę spełniają swoje obietnice, a na które należy spojrzeć dwa razy.

Przetestowano zarówno klasyczne środki do czyszczenia łazienek, jak i droższe środki czyszczące z obietnicami takimi jak „moc” lub „kamień i brud”. Jednak wyższa cena nie oznacza automatycznie lepszej wydajności. Co zaskakujące, nawet niedrogie produkty były w stanie bardzo dobrze czyścić zabrudzenia.

Niedrogie produkty robią wrażenie na Stiftung Warentest

Niedrogie środki czyszczące wywarły szczególnie pozytywne wrażenie. Zwycięzca testu „Domol Power” z Rossmanna zachwycił wysoką wydajnością czyszczenia za cenę zaledwie 21 centów za 100 mililitrów (cena produktu: 1,79 euro). Jeszcze tańszy i prawie tak samo skuteczny jest środek do czyszczenia łazienek „W5 Kraft & Glanz” z Lidla. Kosztuje on jedyne 10 centów za 100 mililitrów.

Z drugiej strony droższe marki, takie jak Biff i Viss, nie przekonały w teście. Miały one głównie problemy z usuwaniem kamienia i pozostałości mydła. Słowem poniosły porażkę, w porównaniu z tańszymi produktami.

Pod uwagę wzięto również aspekty środowiskowe i zdrowotne. Wiele środków czyszczących zawiera substancje, które są trudne do rozłożenia. Podczas gdy ekologiczne produkty dm i Edeka były przyjazne dla środowiska, ale mniej wydajne, środek czyszczący z Lidla oferował najlepszy ogólny pakiet przyjazności dla środowiska i skuteczności czyszczenia.

Proszki do czyszczenia nie zdały egzaminu

Proszki Everdrop i Blaue Helden, które są przeznaczone do mieszania z wodą jako środek czyszczący do łazienek, nie były przekonujące w teście. Wypadły gorzej niż czysta woda z kranu i dlatego zostały ocenione jako „niezadowalające”.

Jak testowano środki czyszczące?

Test koncentrował się na sile czyszczenia i ochronie materiałów. Przeanalizowano dokładnie, jak skutecznie środki czyszczące usuwają kamień i pozostałości mydła oraz jak delikatne są dla powierzchni. Między innymi zastosowano specjalny test z marmurowymi tarczami do pomiaru siły usuwania kamienia.

Stiftung Warentest udowadnia, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, aby mieć czystą łazienkę. Tanie produkty mogą być równie dobre, a nawet lepsze niż drogie marki. Dlatego najlepiej jest zwracać uwagę na składniki i wybierać produkty, które są przyjazne dla zdrowia i środowiska.

Źródło: bunte

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.