Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Najpopularniejsze ulice handlowe

Niemcy to kraj pełen różnic, co widoczne jest nawet na ulicach handlowych. Przez niektóre przewija się 17 000 ludzi w godzinę, przez inne zaledwie garstka…

Na życzenie przedsiębiorstwa JLL przeliczono ilość przechodniów, którzy przemierzają ulice handlowe w poszukiwaniu ubrań i innych przedmiotów. W ten sposób wyłoniono pięć miast, w których zakupy robi się najchętniej. Miejsca mają ze sobą coś wspólnego – wszystkie znalazły się powyżej średniej z ostatnich dziesięciu lat.

 

Na prowadzeniu w rankingu najpopularniejszych ulic handlowych Niemiec znajdziemy Schildergasse w Kolonii. W ciągu godziny przemierza ją 16 835 zakupowiczów. Tuż za nią znajdziemy Neuhauser Straße w Monachium (14 720 osób/h), Zeil we Frankfurcie (14 250 osob/h) i Kaufingerstraße (13 395 osób/h) również w Monachium, która w ubiegłym roku zdetronizowała Kolonię.

Aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych ulic handlowej, potrzeba było ok. 9 000 przechodniów. Prócz Monachium w rankingu dwukrotnie znalazł się jedynie Hanower.

Do handlowych metropolii należą Monachium i Berlin, gdzie przez najpopularniejsze miejsca przewija się 5 000 potencjalnych klientów na godzinę. W Monachium do najczęściej uczęszczanych miejsc należą kolejno Neuhauser Straße, Kaufingerstraße, Tal, Weinstraße oraz Sendlinger Straße, a w Berlinie Tauentzienstraße, Kurfürstendamm, Schlossstraße i  Alexanderplatz.

Niektóre ulice handlowe nie stawiają na ilość, lecz na jakość. Chodzi zatem o klientów, którzy są gotowi zrobić spore zakupy. Ich liczba natomiast nie jest ważna.  Niemniej jednak obliczono, że najchętniej odwiedzaną luksusowa ulicą handlową jest Königsallee (4 4870 przechodniów/h) w Dusseldorfie. Dalej znajdziemy Neue Wall w Hamburgu (3 020 osób/h) oraz Goethestraße we Frankfurcie (2 500 osób/h).

Źródło: Bild

Photo by Horsch, Willy – HOWI (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.