Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Brak pozytywnych efektów reformy podatkowej

Dla 52 procent ankietowanych pozytywne zmiany, które miała wprowadzić reforma podatkowa, nie są w ogóle odczuwalne,

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez GfK na reprezentatywnej ilości mieszkańców Austrii w przedziale wiekowym od 15 do 65 lat, aż 52 procent z nich nie odnotowało żadnych korzyści z wprowadzenia reformy podatkowej. Tego zdania jest aż 59 procent kobiet i 45 procent mężczyzn. Za głównego winowajcę 82 procent wszystkich probantów uważa wyższe ceny produktów codziennego użytku. Dalej ankietowani wymieniają rosnące koszty utrzymania (56 procent), opieki zdrowotnej (39 procent) i czynszu (32 procent).

46 procent osób, które odczuwają korzyści z nowego systemu podatkowego, zaoszczędzone środki przeznaczają na konsumpcję. Wydatki związane są głównie z potrzebami rodziny. Zdarza się też, że pieniądze wydawane są na rzeczy, które wcześniej pozostawały poza zasięgiem. Zaledwie 10 procent ankietowanych twierdzi, że niższe podatki umożliwiły im zaoszczędzenie pieniędzy. Nadal największym zainteresowaniem cieszą się książeczki oszczędnościowe (58 procent), umowy oszczędnościowo-budowlane (52 procent) oraz ubezpieczenia na życie (42 procent).

W porównaniu z ubiegłym rokiem społeczeństwo czuje się jednak o wiele gorzej zabezpieczone. Z powodu różnic w zarobkach cierpią przede wszystkim kobiety. Ponad połowa z nich pracuje w niepełnym wymiarze godzin, co grozi złą sytuacją finansową po przejściu na emeryturę.

Źródło: Kurier

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.