Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Będą podwyżki cen piwa!

Rosnące ceny surowców i koszty osobowe, inwestycje – to główne powody podwyżek, które Brau Union przewiduje na początek grudnia. Ile przyjdzie nam zapłacić za najpopularniejsze piwa w Austrii?

Największe austriackie przedsiębiorstwo piwowarskie Brau Union zaserwuje swoim klientom podwyżki w wysokości 2 procent i to jeszcze w grudniu – czyli idealnie pod choinkę. Jako powód koncern wskazuje na wyższe ceny surowców i koszty osobowe, jak również inwestycje w nowe produkty. Austriacki gigant nie jest w stanie pokryć z własnej kieszeni wszystkich wydatków nawet przy zwiększonej wydajności.

Brau Union posiada w sumie na terenie Austrii osiem browarów – w Zipf, Göss, Puntigam, Schwechat, Wieselburg, Schladming, Falkenstein und Kaltenhausen. Koncern produkuje takie marki piwa, jak Gösser, Zipfer, Puntigamer, Reininghaus, Schwechater, Schladminger czy Wieselburger, a także markę siostrzanej firmy Heineken.

Źródło: derstandard.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.