Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Święta coraz wcześniej!

Jarmarki świąteczne rozpoczynają się coraz wcześniej. Nic dziwnego – to przecież niezły biznes!

Pierniki we wrześniu, świąteczne wystawy w październiku, a jarmarki już na początku listopada. Jednak bez obaw – wigilię wciąż obchodzimy 24 grudnia. Nie zmienia to jednak faktu, że czas przedświąteczny zaczyna się coraz wcześniej. Sławny jarmark przed wiedeńskim ratuszem zostanie otwarty w tym roku już 11 listopada.

Stęsknieni za świąteczną atmosferą mogą udać się na pierwszy jarmark już 2 listopada. Właśnie wtedy startuje w Langelois w Dolnej Austrii Kittenberger Adventmarkt. Nie da się ukryć, że jest to bardzo opłacalny biznes. Wiedeńskie jarmarki odwiedza corocznie ok. 8 mln. osób, wydając średnio 36 euro każda.

W okresie przedświątecznym kwitnie także handel detaliczny, odnotowując obroty przekraczające 1,6 mld. euro rocznie. A jak sklepy komentują fakt, że coraz wcześniej sprzedają świąteczne produkty? Nicole Berkmann z Spar wyjaśnia: „Pierniki są naszym zdaniem jesiennym produktem. Kiedy robi się chłodniej, klienci mają na nie ochotę”. Rzekomo jest tak „od zawsze”.

Źródło: money.oe24

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.