Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Uwaga oszuści!

Nowo założone firmy otrzymały listy z logo Ministerstwa Finansów. Pieniądze miały przelać na słowackie konta bankowe.

Właściciele firm, które dopiero co powstały, powinni mieć się na baczności. Oszuści rozsyłają imienne listy z logo Ministerstwa Finansów, w których znajdueą się polecenie uregulowania opłat za rejestrację firmy – poinformowało we wtorek ministerstwo.

Pieniądze mają trafić na słowackie rachunki bankowe. Podobne podrobione pisma pojawiają się co jakiś czas w różnych formach, dlatego należy zdawać sobie sprawę, że Ministerstwo Finansów nie pobiera żadnych opłat za rejestrację nowej firmy. Jeżeli już się to zdarza, korzysta z własnych formularzy wpłaty i podaje austriackie konta bankowe.

Ministerstwo Finansów informuje, że oszustwa dotyczą również numerów identyfikacji podatkowych. Tutaj także nie ma mowy o opłatach za rejestrację, ponieważ system funkcjonuje za darmo w całej Europie.

Wszelkim nakazom płatności warto dokładnie się przyjrzeć, a w razie wątpliwości należy zgłosić się z nimi do Ministerstwa Finansów. Jeżeli  w wysłanych pismach pojawiają się dane słowackich kont bankowych, chodzi na pewno o oszustwo. Poza tym numery rachunków Ministerstwa Finansów są wypisane na stronie internetowej, podobnie jak informacje dotyczące różnego rodzaju płatności.

Źródło: Kurier

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.