Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Weekend na drogach po wakacjach

Choć liczba urlopowiczów na drogach zmalała, prace remontowe oraz różnego rodzaju wydarzenia sprawią, że w niektórych miejscach kierowcy mogą utknąć w korkach.

Czas powrotów dobiegł końca, jednak tu i ówdzie wciąż można spotkać się ze wzmożonym ruchem drogowym. Dodatkowy czas należy zarezerwować sobie planując przekroczenie granicy – w szczególności w miejscu Walserberg w Salzburgu, przed tunelem Karawankentunnel w kierunku Villach lub w Nickelsdorf w kierunku Burgenland. Prace remontowe dadzą podróżującym do wiwatu w Tyrolu na drodze B161 w okolicach Kitzhübel. Nie zabraknie także imprez, które zgromadzą wiele osób w konkretnych miejscach.

Korków należy spodziewać się:

– A1, West Autobahn, Höhe Walserberg

– A4, Ost Autobahn / węgierska M1 przy Nickelsdorf, wjazd do Austrii

– A8, Innkreis Autobahn, przed granicą opodal Suben

– A11, Karawanken Autobahn / A2 w Słowenii, przed tunelem Karawanken Tunnel

– A12, Inntal Autobahn, przed przejściem granicznym Kufstein / Kiefersfelden

– A13, Brenner Autobahn, między Matrei am Brenner a punktem poboru opłat drogowych Schönberg / A22 w Tyrolu Południowym, okolice Brixen – Sterzing – Brenner

– B161, Pass Thurn Straße, Kitzbühel

– B179, Fernpass Straße, między Nassereith a Füssen

W sobotę o godzinie 14:00 rozpocznie się duża demonstracja we Wiedniu. Wokół placów Karlsplatz i Schwarzenbergplatz drogi zostaną zamknięte. Kierowcom nie pozostaje nic innego, jak ominięcie tych miejsc za pomocą obwodnic.

W Dolnej Austrii z powodu odbywającego się w sobotę w godzinach od 8:00 do 16:30 maratonu Wachaumarathon droga B3 (Donau Straße) zostanie zamknięta na odcinku Krems – Emmersdorf. Kierowcy będą mieli możliwość objechać trasę wybierając prawy brzeg Dunaju i drogę B33 (Aggsteiner Straße).

W weekend rusza również największy festiwal kultury ludowej w Austrii – tzw. „Austeiern” w Graz. W centrum miasta należy spodziewać się utrudnień. Osobom biorącym udział w imprezie radzimy skorzystanie z komunikacji publicznej.

Utrudnień przysporzą także rozległy budowy. Na autostradzie Pyhrn Autobahn (A9) w kierunku północnym pomiędzy Pabutsch Tunnel a Gratkorn od piątku obowiązuje nowa organizacja ruchu.

W przygotowaniu jest również generalny remont tunelu Selzthaltunnel. Od poniedziałku będzie nieprzejezdny w godzinach nocnych. Prace remontowe idą pełną parą pomiędzy Villach West a Villach Ossiacher See, dotyczą tunelu Oswaldiberg (A10).

Źródło: oeamtc.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.