Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Austria: Wzrosną wynagrodzenia w przemyśle metalowym

Tym razem negocjacje dobiegły końca już po 16 godzinach. Ustalono podwyżki o średniej wartości 1,68 procent.


Przedstawiciele przemysłu maszynowego i metalowego obradowali przez 16 godzin. Czwarte negocjacje dotyczące zbiorowej umowy pracy na rok 2017 zajęły stosunkowo mało czasu w porównaniu z dobowymi obradami sprzed roku. Wtedy zgodzono się na 1,5-procentowe podwyżki, teraz wyjściowym żądaniem związku były kolejne trzy procent.

Ustalono, że 120 000 pracowników przemysłu maszynowego i metalowego otrzyma w nadchodzącym roku wynagrodzenia wyższe o średnio 1,68 procent, przy czym zarobki pracowników najniższego szczebla wzrosną o 2 procent, podczas gdy najwyżej położeni w hierarchii będą musieli zadowolić się tylko podwyżką rzędu 1,2 procent. Poza tym uczniowie otrzymają zwrot za dojazdy do internatu, a okresy karencji będą wliczały się do przywilejów z tytułu przepracowanych lat pracy (odprawa, jubileusze, dodatki urlopowe itp.).

Związkowcy nie przeforsowali jednak swojego żądania dotyczącego czasu wolnego w zamian za zrezygnowanie z ustalonych podwyżek.

Strony są zadowolone z wyniku tegorocznych negocjacji. Tymczasem trwają rozmowy dotyczące kolejnych pięciu branży. Ważą się też losy 200 000 pracowników branży metalurgicznej i 500 000 branży handlowej.

Źródło: derstandard.at

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.