Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

BMW zamyka oddziały. Pracownicy muszą obawiać się zwolnień?

Zgodnie z doniesieniami Huffington Post koncern zamierza zamknąć swoje filie w Hamburg-Süd oraz München-Solln. Dodatkowo zostanie zamknięty salon samochodowy w Fürth. Pracownicy martwią się o swoje miejsca pracy. Słusznie?

Przedstawiciele pracowników niemieckiego koncernu są wyraźnie zaniepokojeni i obawiają się, że to dopiero początek – o czym donosi Huffington Post. Szef rady zakładowej jednego z oddziałów zapowiedział, że zamierza przeciwdziałać polityce koncernu, który od lat zamyka kolejne filie.

Tylko na przestrzeni ostatniego roku niemiecki producent samochodów zamknął 12 oddziałów – czytamy dalej na łamach Huffington Post. BMW chce jednak współpracować z innymi salonami samochodowymi by zachować swoją rozbudowaną sieć  sprzedaży. Powodem są oczywiście pieniądze – dzięki współpracy innymi salonami, koncern oszczędza gdyż w takim przypadku nie obowiązuje zakładowy układ pracy, krótsze czasy pracy oraz udział w zyskach.

Pracownicy BMW podkreślają, że obawiają się o swoje miejsca pracy jednak chcą się zmobilizować i upublicznić praktyki koncernu w związku z traktowaniem kadry.

Zgodnie z informacjami Huffington Post, zarząd zamierza poinformować poszczególne zakłady o zaistniałej sytuacji oraz podać wiadomość do informacji publicznej. Dodatkowo 27 lipca mają zostać zwołane zebrania kadr zakładowych w wszystkich oddziałach BMW w Niemczech.

W sumie w zakładach niemieckiego konstruktora samochodów pracuje obecnie między 5.000 a 6.000 pracowników.

Źródło: Huffington Post / Focus

 

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.