Coraz mniej osób jeździ na gapę w Austrii

Kontrolerzy komunikacji miejskiej przyłapali 93 000 pasażerów bez biletów.

Codziennie 100 kontrolerów sprawdza pasażerów Wiener Linien, czy posiadają bilet. W ubiegłym roku skontrolowano 4,9 miliona osób, z czego 93 000 (1,9%) nie miało ważnego biletu. Zarówno w 2019, jak i w 2018 r. odsetek pasażerów na gapę był znikomy (1,9%). Jednak nie zawsze to tak wyglądało, gdyż jeszcze 10 lat temu wskaźnik ten wynosił 3,3%. Kto już się odważy na jazdę transportem miejskim bez biletu, może spodziewać się nieprzyjemnych konsekwencji. Od 2018 r. pasażerowie na gapę muszą zapłacić karę w wysokości 105 euro, co daje równowartość około 44 biletów. W razie, gdyby ktoś nie zapłacił od razu tej kwoty, to wzrośnie ona do 115 euro i należy ją uiścić w przeciągu 2 tygodni. 

Osoby podróżujący z Wiener Linien zaliczają się do najuczciwszych pasażerów w Europie. Powodem tego jest wysoka jakość połączeń oraz stosunek ceny do wydajności. W Berlinie, Hamburgu i Frankfurcie około 5% pasażerów jeździ bez biletów. Niestety w Paryżu sytuacja wygląda jeszcze gorzej, gdyż tam aż 10% osób jeździ bez biletu.

Źródło:heute

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!