Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Jak ważne są pieniądze dla mieszkańców Niemiec?

Czym są pieniądze dla mieszkańców Niemiec? Ile byliby gotowi zrobić dla miliona euro? Oto wyniki nowej ankiety Instytutu Badania Rynku Yougov.

Pierwsze pytanie: „Czy pieniądze dają szczęście?“ Aż 59 procent ankietowanych stwierdziło, że tak – „więcej pieniędzy uszczęśliwia.” Interesujące wydaje się też następne pytanie – „z czego byłbyś/byłabyś w stanie zrezygnować, gdybyś mógł/mogła otrzymać za to milion euro?” Okazuje się, że 39 procent ankietowanych mogłoby w zamian przez rok zrezygnować z seksu, a 27 procent z prawa jazdy. Niektórzy (7 procent) byliby nawet w stanie oddać trzy lata swojego życia lub któryś ze swoich zmysłów (2 procent)! Nie da się ukryć, że milion euro sprawia, że człowiek jest w stanie zrobić rzeczy, które normalnie nie przeszłyby mu przez głowę – do powyższej listy dodajmy jeszcze, że co piąty ankietowany zgodziłby się uprawiać seks z kimś, kogo nie lubi.

Pieniędzy jest ciągle za mało – niemal co drugiemu ankietowanemu brakuje funduszy na koniec miesiąca. Blisko 60 procent twierdzi, że ich wynagrodzenie jest za niskie, z kolei co piąty mieszkaniec Niemiec kłóci się o pieniądze ze swoim partnerem.

Ankieta wykazała również, że podczas zakupów najczęściej zwraca się uwagę na cenę alkoholu (85 procent), kawy (84 procent) i mięsa (77 procent). Poza tym dla 64 procent ankietowanych dużą rolę odgrywa pochodzenie produktu.

Drażliwym tematem są różnice w zarobkach. 89 procent mieszkańców Niemiec jest przekonanych, że zarobki piłkarzy są zbyt wysokie, a 81 procent twierdzi tak o wynagrodzeniu inwestorów bankowych. Co czwarty ankietowany jest zdania, że jego kolega zarabia więcej od niego.

Nikogo pewnie nie zdziwi, że wiele emocji budzą także podatki. Większość ankietowanych uważa, że system podatkowy jest zbyt skomplikowany (83 procent). Wielu krytykuje sposób obchodzenia się z pieniędzmi z podatków (82 procent). Natomiast prawie co trzeci ankietowany (63 procent) jest przekonany, że w Niemczech podatków jest zbyt wiele.

Mieszkańcy Niemiec pilnują każdego centa. Tylko 4 procent z nich przyznało, że przekazało drobne ulicznemu muzykowi lub żebrakowi. Większość ankietowanych zbiera je, wydaje lub daje dzieciom.

Źródło: Bild

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.