Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Które z piw serwowanych na Oktoberfeście jest najlepsze?

Tradycja Oktoberfestu liczy sobie niemal dwieście lat. Obecnie na tę wyjątkową biesiadę zjeżdżają się ludzie z całego świata, by skosztować piwnych specjałów browarów Löwenbräu, Spaten, Paulaner, Hacker-Pschorr, Hofbräu i Augustiner.

Co ciekawe, piwo serwowane na Oktoberfeście zawiera więcej alkoholu niż normalnie. Marcowe piwo Hacker-Pschorr może pochwalić się 5,8 procentami alkoholu w butelce – a to najmniejsze stężenie z wszystkich serwowanych piw. Hofbräu na przykład to aż 6,3 procent.

W żadnym wypadku nie są to jednak piwa dla smakoszy. Miłośnicy piw kraftowych na pewno będą zawiedzeni – trzeba jednak zrozumieć, że są to piwa produkowane do zupełnie innych celów. Tutaj imprezowanie jest priorytetem. Piwo musi zatem działać i smakować jak największej ilości ludzi.

Każdy rodzaj serwowanego piwa można nabyć w butelce lub beczce w całych Niemczech. Wyjątek stanowi tylko Augustiner, rozlewany na Oktoberfeście z drewnianych beczek. Trunek trafia tylko do tradycyjnych pękatych butelek, które można nabyć jedynie w Monachium i jego bliskich okolicach.

Oto ranking piw sporządzony przez wanted.de:

6. miejsce – Spaten

Na miejscu szóstym ląduje piwo z Spaten-Brauerei. Jest nieco zbyt chude i mimo przyjemnego wrażenia po pierwszym łyku, niczym dalej nie intryguje. Gorzkie nuty są delikatne, podobnie chmielowe. Do tego nuta banana i mlecznych ciasteczek, trochę śmietankowych tonów i dodatek cytryny. Bawarski mainstream, który dobrze spisuje się na tego typu imprezach.

5. miejsce – Hofbräu

To również bardzo chuda i lekka propozycja raczej nie zapadająca w pamięć. Pierwsze wrażenie jest całkiem przyjemne, z wyraźnymi nutami goryczy i aromatem ciastek, słomy oraz kwiatów. Ogólnie smak można uznać za dobrze wyważony.

4. miejsce – Paulaner

Paulaner wyróżnia się spośród wszystkich piw dzięki nieco ciemniejszej barwie. Piwo punktuje też bardziej wyrazistym aromatem pełnym słodowo-korzennych nut i wyczuwalnym posmakiem chmielu. Dodajmy do tego aromat ciastek i mlecznej czekolady. Piana jest dosyć gęsta. Podsumowując – perełka na półce przeciętniaków.

3. miejsce – Löwenbräu

Löwenbräu smakuje również ujmująco, posiadając przy tym bardzo wyraziste rozwinięcie. Jest łagodne, słodowe z nutą goryczy współgrającej ze smakiem chmielu. Delikatna słodycz i lekka piana również pracują na korzyść tego trunku. Smakuje świetnie nie tylko na Oktoberfeście.

2. miejsce – Augustiner

Piwo z tradycyjnych pękatych butelek otrzymuje drugie miejsce, przekonując swoją lekkością i świeżością, a jednocześnie ciekawym aromatem, na który składają się między innymi kandyzowane cytryny, banan, zioła i chmiel. Pierwszy łyk zachęca do następnego, pozostawiając intrygujący posmak. To piwo z tradycją, co można poczuć.

1. miejsce – Hacker-Pschorr

Bursztynowa barwa tego piwa przykuwa uwagę już podczas nalewania. Kiedyś piwa marcowe były warzone tylko w chłodnej temperaturze – zimą i wiosną. Dzięki temu mogły być długo przechowywane. Nic dziwnego, że to właśnie ten gatunek pojawiał się na Oktoberfeście już w XIX wieku.

Hacker-Pschorr podtrzymuje tę tradycję jako jedyny. Z dodatkiem tradycyjnych gatunków chmielu i aromatem melona, drewna cedrowego, mlecznej czekolady i surowej szynki, zapewnia wielowymiarowe pierwsze wrażenie. Punktuje również wyważona słodycz połączona z nutą przypraw. Dalej smak znakomicie się rozwija. To piwo, którym można cieszyć się nie tylko podczas biesiady, ale również smakować je w spokoju, ponieważ ma wiele do zaoferowania.

 

 

Źródło: wanted.de

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

Zobacz jeszcze to!