Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: 152 Euro więcej dla matek niepracujących zawodowo

Poprzez powołaną do życia w zeszłym roku emeryturę dla matek niepracujących zawodowo, znacznie wzrosły ich przychody. Podobnie jak w przypadku emerytur, świadczenie ciągle rośnie.

Popularna Mütterrente ma gwarantować socjalne zabezpieczenie matkom, które urodziły i wychowywały dzieci przed 1992 rokiem. Z danych statystycznych Deutsche Rentenversicherung wynika, że ze świadczenia korzysta 8,2 mln kobiet w Niemczech. Według niemieckiej gazety Bild, wysokość świadczenia wzrośnie w najbliższym czasie nawet o 152 Euro. Oczywiście w zależności od liczby posiadanych dzieci.

Dla jednego dziecka będzie to zamiast dotychczasowych 612 Euro,  652 Euro (+ 40 Euro). Dla dwójki dzieci świadczenie wzrośnie z 545 do 604 Euro (+ 59 Euro). Kobiety posiadające trójkę dzieci będą mogły cieszyć się z podwyżki rzędu 81 Euro (wzrost z 489 do 570 Euro). Przy czterech pociechach podwyżka świadczenia będzie jeszcze wyższa, wzrośnie ono z 462 do 570 Euro (+ 108 Euro). Najwięcej zyskają matki w rodzinach wielodzietnych. Wysokość świadczenia dla piątki dzieci będzie wyższa o wspomniane w tytule 152 Euro (wzrost z 468 do 620 Euro).

Dla porównania, emerytury kobiet nie posiadających dzieci wzrosną o zaledwie 13 Euro.

Źródło: Bild

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.