Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Bankomaty Sparkasse przestały działać!

Klienci bez pieniędzy i wyciągów bankowych – w kilku krajach związkowych przestały działać bankomaty Sparkasse. Przyczyna awarii nie jest jeszcze znana.

Klientów banku Sparkasse spotkała wczoraj niemiła niespodzianka. Automaty nie wydawały pieniędzy ani wyciągów bankowych. Powodem problemów były kłopoty techniczne w centrum obliczeniowym, które skutecznie uniemożliwiły korzystanie z bankomatów w Nadrenii-Palatynacie, Badenii-Wirtembergii, Saarland, w Nadrenii oraz w Bremie.

Doniesienia opublikowane przez gazetę „Mannheimer Morgen” potwierdził przedstawiciel działu Finansów i IT w Sparkasse. Firma świadcząca usługi informatyczne w tych regionach dla banku,  obsługuje w sumie 117 placówek.

Prócz bankomatów problem dotyczy także automatów drukujących wyciągi bankowe. Mimo to transakcje kartą kredytową i debetową oraz bankowość internetowa działają normalnie – potwierdza rzecznik Sparkasse. Awaria nie objęła swoim zasięgiem wszystkich automatów w niektórych placówkach działają one bowiem bez zarzutu. Technicy z centrum obliczeniowego w Stuttgarcie już pracują nad rozwiązaniem problemu. Kiedy to nastąpi – nie wiadomo.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.