Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Bombardier zlikwiduje 2 500 miejsc pracy?!

Jak donosi „Handelsblatt“, kanadyjski koncern zajmujący się budową pociągów zlikwiduje co czwarte miejsce pracy w Niemczech. W sumie bez zatrudnienia zostanie aż 2 500 pracowników z Saksonii i Brandenburgii.

Kanadyjski producent pociągów i samolotów Bombardier planuje masową likwidację etatów w swoich filiach na terenie Niemiec – wynika z informacji zamieszczonych w „Handelsblatt”. Rzecznik przedsiębiorstwa nie zabrał głosu w tej sprawie.

Z raportu wynika, że najbardziej poszkodowani będą pracownicy fabryk w Görlitz, Bautzen i Henningsdorfie koło Berlina, gdzie dotychczas pracuje kolejno 1 900, 1 100 i 2 500 osób. W sumie dla kanadyjskiego giganta pracuje w Niemczech 8 700 osób. 

Związek zawodowy IG Metall wyraził swój sprzeciw wobec planów Bombardiera. Czarę goryczy przelało ogłoszenie na zebraniu zakładowym w Henningsdorfie, że do końca 2018 w filii zostanie wstrzymana produkcja pociągów. Placówka zajmie się tylko konstruowaniem prototypów.

Swoje plany zmniejszenia ilości pracowników Bombardier rozpoczął z początkiem bieżącego roku likwidując wpierw 1 430 etatów. Kolejne złe wieści dla personelu pojawiły się w październiku, kiedy ogłoszono likwidację 7 500 miejsc pracy w filiach na całym świecie, z czego 5 000 przypadało na branżę kolejową.

Bombardier produkuje pociągi ICE dla Deutsche Bahn. Likwidacja etatów na całym świecie oraz wprowadzenie nowych regulacji mają przynieść koncernowi 300 mln dolarów oszczędności.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.