Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Dobrze płatna kreatywna praca?

Praca w agencjach reklamowych uchodzi za modną i kreatywną. Jak jednak prezentują się zarobki? Okazuje się, że przepaść pomiędzy poszczególnymi stanowiskami jest ogromna!


Kreatywna praca jest marzeniem wielu ludzi – a właśnie z taką kojarzy się etat w branży reklamowej. Niewielu zadaje sobie pytanie, ile dokładnie można w niej zarobić. Z analizy portalu Gehalt.de wynika, że zarobki różnią się diametralnie w zależności od zajmowanego stanowiska.

Największe zarobki sięgające średnio niemal 110 000 euro brutto rocznie, przypadają na szefów agencji reklamowych. Tuż za nimi z zarobkami w wysokości 80 168 euro plasują się dyrektorzy kreatywni.

Średni pułap osiągają pracownicy działo konceptualnego (47 058 euro) oraz osoby zajmujące stanowisko art directora – 45 490 euro. Dalej znajdziemy PR-Managerów z zarobkami w wysokości 40 991, korektorów (40 159 euro), twórców tekstów (39 065 euro) oraz managerów ds. projektu (38 672 euro) i managerów ds. marketingu (38 451 euro).

Znacznie gorzej wypadają zarobki grafików – średnio 33 580 euro. Wielu z nich traktują pracę w agencjach reklamowych jako wstęp do kariery zawodowej oraz możliwość zdobycia doświadczenia niezbędnego freelancerom.”

Źródło: faz.net

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.