Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Najlepiej pije się w Monachium!

Bawaria ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko piwo podczas Oktoberfestu. Podczas tegorocznego rozdania nagród Bar Awards najwięcej laurów zebrały lokale i barmani właśnie z Monachium. Nie wystarczyło jednak na tytuł najlepszego europejskiego baru.

Lokal noszący tytuł jednego z najsławniejszych tomików poezji wszech czasów – Fleurs du Mal – może cieszyć się przez pełny rok tytułem „Baru roku“ w Niemczech. Jego właścicielem jest legendarny Charles Schuhmann, który pokonał konkurencję z Berlina, Frankfurtu, Hamburga oraz Kolonii. Na otwarty w 2013 bar składa się tylko jedno pomieszczenie z długim stołem. Serwuje się tu głównie whisky, koniak, brandy oraz japońską sake – ponieważ Schumann spędza jeden miesiąc w roku w kraju kwitnącej wiśni.

Les 

Monachium zapunktowało również w kategoriach „Najlepsza ekipa roku“ (Złoty Bar), „Najlepszy gospodarz”, którym okrzyknięto Andreasa Tilla z Pacific Times, oraz „Miksolog roku” (Lukas Motejzik).

Również w Austrii i Szwajcarii wybrano barową elitę – austriackim zwycięzcą został wiedeński lokal Hammond Bar, a szwajcarskim – Widder Bar w Zurychu. Tytuł najlepszego europejskiego baru powędrował do The Gibson Bar w Londynie. Najlepszym nowo otwartym lokalem w Niemczech okazał się Imperii Leipzig. Pośród nowicjuszy w branży laury zebrał Falco Torini z Miranda Bar we Wiedniu.

Mixology Bar Awards to najważniejsze odznaczenia w branży i są przyznawane od dziesięciu lat przez czasopismo „Mixology“. 420 gastronomów wybiera co roku najlepsze bary w krajach niemieckojęzycznych. W tym roku utworzono cztery kolejne kategorie, w których wzięto pod uwagę również kandydatów z 46 innych państw europejskich.

Źródło: Spiegel

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.