Szukaj
Close this search box.
  • Polski
  • Українська

Niemcy: Siemens zwolni 2 500 pracowników

Pracownicy Siemensa odczują niskie ceny oleju napędowego – maleją zamówienia ze strony przemysłu naftowego, pora zatem na likwidacje etatów. W sumie pracę straci 2 500 pracowników – głównie w Bawarii.

Koncern elektroniczny Siemens reaguje na problemy w branży wprowadzając cięcia załogi. W sumie na całym świecie zwolnionych zostanie 2 500 pracowników, z czego 2 000 dotyczą Niemiec – w szczególności Bawarii. Niemal połowa miejsc pracy zostanie zlikwidowana lub przeniesiona.

Dokładnie chodzi o 700 miejsc pracy w siedzibie w Ruhstorf opodal Passau, 350 w Neustadt/Saale, 750 w Norymberdze oraz 150 w Erlangen. W Berlinie zwolnionych zostanie od 20 do 30 pracowników.

W tych filiach Simens tworzy napędy elektryczne dla przemysłu naftowego, gazowego i górniczego. Od pewnego czasu zapotrzebowanie na napędy wyraźnie spadło, co wiąże się ze spadkiem cen oleju napędowego. Napięta konkurencja w branżach naftowej, gazowej, jak również metalurgicznej i górniczej wymusiła na Siemensie wprowadzanie zmian.

Z powodów problemów z zeszłym roku zmieniono również szefa branży, którym jest obecnie Jürgen Brandes. W Niemczech Siemens osiąga obroty w wysokości 9 mld. euro i zatrudnia 16 000 pracowników – 46 000 na całym świecie.

Szef Siemensa, Joe Kaeser, zwolnił niejednego pracownika. Na skutek przebudowy koncernu oraz problemów w branży elektrycznej oraz na innych polach, zlikwidował już 13 000 miejsc pracy.

Siemens planuje jednak zatrudnić nowych pracowników – przede wszystkim dzięki rozrastaniu się działów zajmujących się badaniami naukowymi i rozwojem. W sumie mowa o 25 000 nowych miejsc pracy na całym świecie, a w samych Niemczech o 3 000.

Źródło: Spiegel

Photo By Daniel Göhler (Photo taken by Daniel Göhler) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons

Udostępnij:
0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Czy wobec trwającej epidemii niemiecki Finanzamt zmienił terminy dotyczące rozliczenia podatku z Niemiec? Na to i inne pytania związane z podatkami w Niemczech odpowiada Piotr Wietrzykowski z firmy Intertax24.

Czy do złożenia wniosku o Kindergeld jest potrzebny niemiecki numer PESEL? Dlaczego niektóre dokumenty dołączane

Przy okazji pytania nadesłanego przez Pana Adriana wyjaśniamy różnicę między niemieckim Steuernummer oraz Identifikationsnummer, radzimy

Zobacz również

Porady

© 2023 Digital Monsters Sp. z.o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Portal Punkt.media nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju treści publikowane przez użytkowników.
Strona korzysta z cookies – możesz zmienić warunki przechowywania cookies w przeglądarce.